معرفی برنامه کاربردی برای معاینه چشم کودکان و نوزادان

از آنجا که میدانید تمرکز اصلی تله مدیسین استفاده از دستگاه ها و اپلیکیشن هایی است که بتواند کلنیک های از راه دور را به دیگر متخصصین متصل کند و یا تمام پزشکان و بیماران را در سرتاسر جهان به یکدیگر وصل کند. همین طور دسترسی افرادی که در مناطق دور افتاده هستند و به متخصصین دسترسی ندارند و یا از نظر زمان و هزینه در مضیقه هستند یا احتیاج سریع به پزشک دارند و یاحتی برای چک آپ های ماهانه،مناسب است.

شرکت D-EYE، یک شرکت توسعه دهنده پیشرو در سامانه‌های غربالگری شبکیه برای گوشی‌های هوشمند است. این شرکت به تازگی نرم‌افزار ImageSelect ™ را معرفی کرده است. ImageSelect ™ نرم افزار بهبود یافته از افتالموسکوپ دیجیتال مبتنی بر گوشی‌های هوشمند اپل(D-EYE 2.0) است. افتالموسکوپ، ابزاری برای معاینه چشم است. نرم‌افزار ImageSelect ™ ویژگی‌های جدید و ضروری را برای ساده‌سازی افتالموسکوپی برای اطفال ارائه می‌دهد. ارتقاء رایگان برای تمام کاربران فعلی D-EYE از طریق Apple iTunes Store در دسترس است.

آلبرتو اسکارپا، مدیر عامل شرکت D-EYE اظهار داشت: «ImageSelect ™ به فرد معاینه کننده توانایی انتخاب فریم‌های خاص از ویدئوهای ضبط شده ۳۰ ثانیه‌ای و ذخیره تصاویر در پرونده بیمار، افزایش غربالگری شبکیه برای نوزادان و کودکان خردسال و بهبود فوق العاده‌ برای معاینه جدی بیمار را فراهم می‌کند». ویژگی‌های ImageSelect ™ اجازه می‌دهد تا کاربر تنظیمات مربوط به ویرایش تصویر را از پیش تغییر و تصویر را ارتقاء یا بهبود دهد.

اسکارپا گفت: «گروه با همکاری نزدیک با چند متخصص اطفال در طول چند ماه گذشته، برنامه‌هایی با تنظیمات قابل تغییر ایجاد کرده است که کاربر می‌تواند رنگ و رنگدانه‌های چشم بیمار را تنظیم و تصاویر روشن و واضح از معاینه نهایی بیمار را ارائه دهد. این قابلیت دیجیتال واقعاً معاینه افتالموسکوپی مستقیم را در مقایسه با افتالموسکوپ سنتی بهبود می‌بخشد و موجب می‌شود حین معاینه بیمار به جزئیات بیشتری دست پیدا کرد».

یکی دیگر از بهبودهای ضروری همراه با ImageSelect ™، اشتراک گذاری و ذخیره آسان روند معاینه بیمار است که می‌تواند در فضای باز گوشی‌های هوشمند ذخیره شود و با دیگر متخصصان پزشکی برای ارزیابی بیشتر بیمار به اشتراک گذاشته شود. فرآیند اشتراک گذاری و ذخیره شامل:

- قابلیت به اشتراک‌گذاری از طریق LAN توسعه داده شده است تا بتوان پرونده بیمار را برای رایانه‌های شخصی ویندوز و مکینتاش ارسال کرد.

- گزارش محرمانه PDF شامل اطلاعات پزشکی خاص و نتایج معاینه را می‌توان از طریق این نرم‌افزار تولید کرد.

- تصاویر و فیلم‌ها را بدون اطلاعات بیمار می‌توان از طریق ایمیل، پیام‌های فوری، رسانه‌های اجتماعی و Apple AirDrop™ برای همکاران فرستاد تا بتوانند در ارزیابی بیشتر بیمار کمک کنند.

 

اسکارپا گفت: «شرکت D-EYE در تلاش است تا به چارچوب‌های مبتنی بر گوشی هوشمند کارآمدتری برای معاینه بیمار دست پیدا کند. با استفاده از این نرم‌افزارها بازارهای پزشکی می‌توانند به راحتی به یک پرونده یکپارچه از بیمار دسترسی داشته و به یک استاندارد بالا از حریم خصوصی بیمار در سطح جهانی بپیوندند. افزون بر ImageSelect ™، بسترهای نرم‌افزاری تصویربرداری از شبکیه چشم شرکت D-EYE، پروتکل مهم افتالموسکوپی و معاینه اولیه بیمار را به ارمغان می‌آورد».

این اختراع متکی بر لنز شرکت D-EYE برنامه کاربردی ImageSelect ™) )با استفاده از منبع نور و دوربین گوشی‌های هوشمند هنگام معاینه بیماران، افتالموسکوپی مستقیم را انجام می‌دهد. محصولات شرکت D-EYE در حال حاضر توسط چشم پزشکان، عینک سازان، متخصصین اعصاب، متخصصین اطفال، متخصصین غدد، مراقبت‌های اولیه و پزشکان اورژانس پرستاران برای انجام افتالموسکوپی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برنامه کاربردی D-EYE و D-EYE 2.0 را می‌توان با آی فون ۵، ۵S، SE، ۶، ۶S، ۶+، ۶S + و آی فون ۷ استفاده کرد.

 

منبع: exos

 

همچنین بخوانید:

من میخواهم کلنیک از راه دور داشته باشم ؛ شامل چه مواردی میشود و چه میزان هزینه لازم است؟

مشاوره آنلاین; نعمتی بزرگ برای والدین با مشغله زیاد

کنترل از راه دور بیمار ، فناوری Telehealth و بازاری رو به رشد

بالا