اخبار و مقالات

 
توسعه نرم افزار سفارشی در مراقبت های بهداشتی کلید بهبود نتایج بیماران و کاهش هزینه ها

توسعه نرم افزار سفارشی در مراقبت های بهداشتی کلید بهبود نتایج بیماران و کاهش هزینه ها

بخش مراقبت های بهداشتی در چند دهه اخیر به سرعت تغییر کرده است. همه گیری نیاز به تحول دیجیتال در صنعت مراقبت های بهداشتی را تسریع کرد.سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی بیشتری در توسعه نرم‌افزار مراقبت‌های بهداشتی سفارشی سرمایه‌گذاری می‌کنند تا عملیات پزشکی را ساده‌سازی کنند، مراقبت‌های باکیفیت ارائه کنند و تجربه بیمار را بهبود بخشند.
راهنمای کامل SAAS برای صنعت مراقبت های بهداشتی

راهنمای کامل SAAS برای صنعت مراقبت های بهداشتی

در سال‌های اخیر، نرم‌افزار به‌عنوان یک سرویس (SAAS) انقلابی در نحوه عملکرد کسب‌وکارها در صنایع مختلف ایجاد کرده است. تأثیر آن بر بخش مراقبت های بهداشتی به ویژه قابل توجه بوده است. راه‌حل‌های SAAS ابزارها و پلتفرم‌های نوآورانه‌ای را به ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی برای ساده‌سازی عملیات، افزایش مراقبت از بیمار و بهبود کارایی کلی ارائه می‌دهند.
بهداشت دیجیتال

بهداشت دیجیتال

مراقبت‌های بهداشتی دیجیتال یک سیستم ارائه مراقبت‌های پزشکی است که از مجموعه‌ای از فناوری‌های دیجیتال استفاده می‌کند تا خدمات مراقبت پزشکی با کیفیت را در دسترس، مقرون به صرفه و پایدار قرار دهد. بیشتر فناوری های دیجیتال در صنعت مراقبت های بهداشتی کاربرد پیدا می کنند.
مراقبت سلامت از راه دور برای بیماران و پزشکان چگونه است؟

مراقبت سلامت از راه دور برای بیماران و پزشکان چگونه است؟

Telehealth این توانایی را دارد که واقعاً بتواند مراقبت های بهداشتی حضوری را متوقف کند ، همانطور که ما می دانیم و اثرات آن در برخی از زمینه های پزشکی مانند روانپزشکی در حال انجام است.همچنین می تواند برای بیماران دارای شرایطی مانند اختلالات اضطرابی فایده ای داشته باشد که می تواند رفت و امد به مطب را دشوار کند. تله ویزیت می توانند در این سناریوها خدمات بهتری به بیماران ارائه دهند.
ChatGPT در پیروی از دستورالعمل های بالینی برای درمان افسردگی

ChatGPT در پیروی از دستورالعمل های بالینی برای درمان افسردگی

تحقیقات نشان می‌دهد که ChatGPT، مدل زبان هوش مصنوعی که می‌تواند مکالمه انسان را بازتاب دهد، ممکن است در پیروی از استانداردهای درمانی شناخته‌شده برای افسردگی بالینی بهتر از یک پزشک باشد، و بدون هیچ یک از سوگیری‌های جنسیتی یا طبقه اجتماعی که گاهی در رابطه پزشک و بیمار مراقبت‌های اولیه دیده می‌شود. منتشر شده در مجله دسترسی آزاد Family Medicine and Community Health.
آیا مداخلات سلامت الکترونیک برای مدیریت ترک سیگار موثر است؟

آیا مداخلات سلامت الکترونیک برای مدیریت ترک سیگار موثر است؟

در مطالعه‌ای که اخیراً در eClinicalMedicine منتشر شده است، محققان یک مرور سیستماتیک و متاآنالیز مطالعاتی را انجام دادند که مداخلات سلامت الکترونیکی جدید را با مداخلات حمایتی مرسوم ترک سیگار مقایسه کردند.آنها شواهدی مبنی بر اثربخشی آن را در مقیاس وسیع دنبال کردند تا از توسعه آینده برنامه‌های سلامت الکترونیکی هدفمندتر برای ترک سیگار مطلع شوند.
روانشناسی از راه دور

روانشناسی از راه دور

فناوری بهداشت از راه دور و پزشکی از راه دور طی دهه گذشته در بسیاری از زمینه‌های مراقبت‌های بهداشتی رشد سریعی داشته است که شامل رادیولوژی از راه دور، روانپزشکی از راه دور و تله نورولوژی/telestrokeاست که در آن تله ویزیت و برخی خدمات بالینی سنتی (مانند معاینات و مداخلات) از راه دور با استفاده از تجهیزات ویدئو کنفرانس از راه دور (VTC) ارائه می شود.
کاربرد بیگ دیتا در پزشکی

کاربرد بیگ دیتا در پزشکی

در این مقاله می‌خواهیم برخی از کاربردهای بیگ دیتا Big Data را در زمینه‌ی خدمات بهداشتی و درمانی مورد بررسی قرار دهیم و شما را با توانایی های بالقوه‌ی این علم جدید در حوزه‌ی بهداشت و درمان آشنا سازیم. این علم با پیشرفتهای حاصل شده در زمینه های مختلف آن پتانسیل بسیار بالایی در بهره ور کردن هرچه بیشتر جامعه می تواند داشته باشد و در واقع علم داده های تاثیر شگفت انگیزی بر روی تصمیم گیری های بلند مدت جامعه و یا تصمیم گیری های روزانه فردی داشته باشد...
انواع پزشکی از راه دور

انواع پزشکی از راه دور

سه نوع اصلی پزشکی از راه دور وجود دارد که شامل ذخیره و ارسال، نظارت از راه دور و خدمات تعاملی بلادرنگ است. هر یک از اینها نقش مفیدی در مراقبت های بهداشتی کلی ایفا می کند و در صورت استفاده صحیح، می تواند مزایای ملموسی را هم برای کارکنان مراقبت های بهداشتی و هم برای بیماران ارائه دهد.
سلامت دیجیتال و خدمات بهداشتی از راه دور

سلامت دیجیتال و خدمات بهداشتی از راه دور

ظهور فناوری‌‌های دیجیتال (از قبیل اینترنت اشیا، فناوری‌های موبایل، رسانه‌‌های اجتماعی، واقعیت‌افزوده، واقعیت مجازی، فناوری‌‌های ابری و هوش‌مصنوعی)، باعث متحول شدن تمام ابعاد کسب وکارها شده است. صنعت پزشکی و سلامت هم از این قاعده مستثنی نیست. هیچکس نمی‌تواند اثر فناوری‌‌های تحول‌آفرین را بر زندگی طولانی‌تر و سالم‌تر انکار کند.
12345678910...
بالا