جمع‌آوری و درک اطلاعات پزشکی با اینترنت اشیا به چه معناست؟

تکنولوژی در هر صنعتی از جمله مراقبت و درمان تغییراتی را به وجود آورده است. در این راستا مراقبت‌های بهداشتی با به کارگیری اینترنت اشیا ، انقلابی در تشخیص و درمان بیماری به جود آورده اند. هنگامی که صحبت از اینترنت اشیا به میان می‌آید، مزایای زیادی از جمله بهبود کارایی و کیفیت خدمات با استفاده از دستگاه‌های پزشکی مطرح می‌شوند.

در طول اقامت بیماران در بیمارستان ، دستگاه‌های پزشکی شامل نظارت بر قلب ، پمپ‌های خون، تنفس و IVS  به آن‌ها وصل می‌شوند. با این حال، ضبط اطلاعات از این دستگاه‌ها زمان زیادی می‌برد و تحلیل اطلاعات آن از جانب مراقبین مستعد خطا می‌باشد.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر فاطمه نعمت اللهی  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

دستگاه‌های هوشمند به طور گسترده‌ای در جمع‌آوری داده ها از مانیتورهای دستگاه‌های سنجش سطح خون، الکتروکاردیوگرام و دماسنج‌ها استفاده می‌شوند. با این حال، برخی از این ابزارها نیازمند پیگیری ارتباط با متخصصین مراقبت‌های بهداشتی هستند.

هنگامی که صحبت از اینترنت اشیا به میان می‌آید ، نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی و امنیت اطلاعات مطرح می‌شود. با این حال تا زمانی که بیماران درمان مناسب را دریافت کنند و با پزشکان در هماهنگی کامل باشند این موضوع اهمیت چندانی ندارد.

امروزه، با استفاده از IoT، داده های بیمار به صورت اتوماتیک از طریق سیستم ثبت الکترونیکی سلامت انتقال می‌یابد. این روش به افزایش دقت داده‌ها کمک می‌کند و به پرستاران اجازه می‌دهد وقت بیشتری را صرف مراقبت از بیمار کنند.

از طرف دیگر، پزشکان برای درمان بیماران باید اطلاعات را به خوبی تفسیر نمایند. راهکاری که IoT در جهت حمایت از متخصصان بهداشت در این زمینه ارائه می‌دهد ، تلفیق داده‌های گوناگون از دستگاه‌های پزشکی بدون پراکندگی اطلاعات می‌باشد.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر سیروس مومن زاده  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

پیشرفت ابزارهای بهداشتی پوشیدنی مانند iWatch اپل از نقش مهمی در نظارت بر سلامت فردی برخوردار است. با این حال، این محصولات گاه به اندازه تجهیزات پزشکی عمومی دقیق نیستند.

دستگاه‌های پوشیدنی IoT می‌توانند سلامتی نقاط متفاوتی از بدن مانند فشار خون ، ضربان قلب، نوار مغزی، دمای بدن ، وضعیت عمومی بدن، تعداد قدم‌های برداشته شده توسط بیمار و الگوی تنفسی را اندازه بگیرند. . با کمک داده‌های جمع‌آوری شده از طریق دستگاه‌های IoT، پزشکان می‌توانند نظرات خود را به اشتراک بگذارند و در مواقع اورژانسی پیشنهادات قابل قبولی ارائه دهند.

تکنولوژی در هر صنعتی از جمله مراقبت و درمان تغییراتی را به وجود آورده است. در این راستا مراقبت‌های بهداشتی با به کارگیری اینترنت اشیا ، انقلابی در تشخیص و درمان بیماری به جود آورده‌اند. هنگامی که صحبت از اینترنت اشیا به میان می‌آید، مزایای زیادی از جمله بهبود کارایی و کیفیت خدمات با استفاده از دستگاه‌های پزشکی مطرح می‌شوند.

 

همچنین بخوانید:

بلاک چین در مراقبت های بهداشتی

استفاده از هوش مصنوعی در مراقبت ‌های بهداشتی و پزشکی در حال شکوفایی است

مزایای کلیدی بلاک‌چین در سلامت و مراقبت‌های بهداشتی (همراه با هوش مصنوعی)

بالا