تعریف دقیق تله ویزیت و کاربردهای آن

تله ویزیت در واقع همان ملاقات پزشک و بیمار از طریق ابزارهای فناوری ارتباطات است؛ این ارتباط می‌تواند ویدیویی و یا صوتی بوده و از هر مکانی انجام شود. با استفاده از ویزیت آنلاین دیگر نیازی نیست بیمار برای دیدن پزشک مسافت زیادی را طی کند؛ در واقع بیمار قادر است از طریق ویدیو کنفرانس با یک پزشک متخصص حتی در خارج از کشور ارتباط برقرار کند. ویزیت مجازی هم‌چنین به بیماران این فرصت را می‌دهد تا بتوانند به راحتی از تله ویزیت سایر پزشکان  بهره‌مند شوند.

تا پیش از این، تماس آنلاین عمدتاً برای برگزاری جلسات و ارائه گزارشات مورد استفاده قرار می‌گرفت و به ندرت در جهت اهداف تشخیصی و درمانی به کار گرفته میشد؛ اما امروزه با توجه به پیشرفت‌های چشمگیر در این حوزه، خدمات گسترده‌تری از طریق ویزیت مجازی به بیماران ارائه می‌شود؛ این خدمات حتی برای بیماران با شرایط ویژه مانند بیماران دیابتی نیز کاربردی و سودبخش تلقی می‌شود.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر فاطمه نعمت اللهی  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

تله ویزیت علاوه بر مزایای بسیار برای بیماران، متخصصان را قادر می‌سازد بتوانند وضعیت بیمار و روند درمان او را از فواصل بسیار زیاد و بدون محدودیت جغرافیایی مورد پایش قرار دهند. پژوهش‌ها همچنین نشان داده‌اند؛ پایش بیمار در خانه برای بیماران با بیماری‌های مزمن مانند دیابت و فشار خون بالا بسیار مفید است. زیرا اغلب این بیماران به دلیل نداشتن ارتباط کافی با پزشک، در دوران نقاهت با مشکلاتی روبرو شده و مجددا نیاز به بستری شدن پیدا می‌کنند.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر سیروس مومن زاده  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

تفاوت تله ویزیت با تله مدیسین

تله ویزیت اصطلاحی است که گاها مترادف تله مدیسین (پزشکی از راه دور) استفاده می شود که این امر نشان دهنده ارتباط نزدیک و تنگاتنگ این دو حوزه است، اما به طور علمی، ویزیت از راه دور و پزشکی از راه دور دو مفهوم مجزا هستند و ویزیت آنلاین در واقع جزئی از تله مدیسین است. مفهوم تله مدیسین بسیارگسترده بوده و شامل کلیه مراقبت های درمانی الکترونیکی و از راه دور می‌باشد.

ویزیت آنلاین هم‌چنین باعث افزایش چشمگیر رضایت بیماران نسبت به خدمات درمانی می‌شود.در نهایت پژوهش‌ها نشان می‌دهد ویزیت مجازی  ۸۷٪ موارد کاربردی بوده و در عین سودبخشی، بیماران را از مراجعه حضوری و صرف زمان، هزینه و انرژی بی نیاز می‌کند.

 

همچنین بخوانید:

ایجاد تعامل با دانشجویان پزشکی در متاورس

تأمین سلامت از راه دور به طور خلاصه

نقش استارتاپ‌ها در اجرای مراقبت مبتنی بر ارزش

بالا