جدیدترین مقالات آموزشی

کاربردهای تله مدیسین
1401/11/20

کاربردهای تله مدیسین

تله مدیسین: « پزشکی از راه دور » در یك تعریف ساده عبارت است از ویزیت بیماران از یك فاصله دور با استفاده از تكنولوژیهای پیشرفته صوتی و تصویری و تجهیزات پزشكی مربوط به آن.به عبارت دیگر «پزشکی از راه دور» شامل انتقال اطلاعات پزشكی از یك مكان به مكانی دیگر به وسیله فن‌آوری انتقال اطلاعات و تجهیزات مخابراتی می‌باشد . این اطلاعات می‌تواند تصاویر بیمار و پارامتر های مختلف سلامتی وی مثل علائم حیاتی و شرح حال بیمار ، نوار قلبی ، عكس‌های رادیولوژی و یا نتایج آزمایشات و غیره بیمار باشد . پزشك یا تیم پزشكی كه در فاصله دوری از بیمار قرار گرفته‌اند ، بصورت همزمان این اطلاعات را دریافت نموده وبا مطالعه و بررسی آن و انجام پرسشهایی از بیمار ، اطلاعات لازم برای تشخیص بیماری و درمان آن را بدست می‌آورند و بلافاصله مشاوره لازم برای درمان بیمار را ارائه می‌دهند

ابزارهای سلامت الکترونیک
1401/11/19

ابزارهای سلامت الکترونیک

اصطلاح سلامت الکترونیک مربوط به استفاده از فناوریها و زیرساختهای تجارت الکترونیک است که به منظور تسهیل ارائه خدمات سلامت الکترونیک، نقطه تلاقی متخصصان فناوری اطلاعات و مراقبت بهداشتی بوده و استفاده از اینترنت، فناوری اطلاعات، فناوری ارتباط از راه دور، تکنیک ها و پروتکلهای انتقال داده، دستیار دیجیتال شخصی و سیستمهای پاسخگویی صوتی و تصویری با قابلیت تعامل را در برمیگیرد

چرا تله ویزیت یک راه حل مناسب است؟
1401/11/18

چرا تله ویزیت یک راه حل مناسب است؟

تله ویزیت این گونه تعریف می شود که یک ویزیت از راه دور که بین یک بیمار و یک پزشک انجام می شود. کاربرد این نوع ویزیت به طور فزاینده ای افزایش یافته است و در شرایط خاص علاوه بر ویزیت تلفنی و متنی، ویزیت چهره به چهره نیز انجام می گیرد. این ویزیت های آنلاین معمولا بعد از تشخیص و تعیین درمان پزشکی مناسب انجام می گیرد

مزایای پزشکی از راه دور
1401/11/17

مزایای پزشکی از راه دور

با افزایش سن اینترنت،تغییرات عمیقی برای فعالیت تله مدیسین پدید آمد وبا گسترش دستگاه های هوشمند که قادر به انتقال ویدئو با کیفیت بالا هستند، امکان ارائه مراقبت های بهداشتی از راه دور به بیماران در منزل، محل کار و...فراهم شد.همچنین در زندگی فردی این امکانات جایگزینی برای معاینه شخصی در هر دو بخش مراقبت های اولیه و تخصصی شدند.

آموزش پزشکی از طریق VR
1401/11/16

آموزش پزشکی از طریق VR

شرکت Medical Realities توانایی استفاده از VR برای آموزش مراقبت های بهداشتی و پزشکی را در ابعاد گسترده دارد. این شرکت در ابتدای سال گذشته اولین جراحی واقعیت مجازی را به صورت زنده از شبکه های سراسر جهان پخش کرد و حدود 50 هزار نفر این رویداد را از طریق دسکتاپ، گوشی و صفحه نمایش Gear VR تماشا کردند. دسترسی به روند یک جراحی واقعی برای همه ی افراد در سراسر دنیا بی سابقه بوده است. شرکت Medical Realities در نظر دارد که در سال های آینده این برنامه را برای افراد بیشتری اجرا کند.

پزشكي از راه دور Telemedicine

فناوري ارتباطات اين امکان را فراهم مي کند تا خدمات پزشکي به مراکزي که از لحاظ جغرافيايي از مرکز ارائه دهنده مجزا هستند فراهم شود.
پزشكي از راه دور به استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات براي ارائه خدمات پزشکي و بهداشتي از راه دور گفته مي شود. فناوري ارتباطات اين امکان را فراهم مي کند تا خدمات پزشکي به مراکزي که از لحاظ جغرافيايي از مرکز ارائه دهنده مجزا هستند فراهم شود. ارتباط تله مديسين معمولا از طريق خطوط تلفن معمولي براي انتقال سيگنال‌هاي ديجيتالي به کمک کامپيوتر تامين مي شود.
همچنين امکانات پيشرفته ارتباطي نظير فيبرهاي‌نوري، خطوط ماهواره اي و موارد مشابه ديگر امکانات گسترده اي را در انتقال اطلاعات فراهم مي کنند.

بالا