اخبار و مقالات

 
آشنایی با سیستم اطلاعات رادیولوژی و رادیولوژی از راه دور

آشنایی با سیستم اطلاعات رادیولوژی و رادیولوژی از راه دور

سیستم‌های اطلاعات رادیولوژی (RIS) جزو نرم افزارهای اساسی مراکز رادیولوژی، کلینیک‌ها و مراکز درمانی هستند؛ وظیفه اصلی این نرم افزارها ذخیره ایمن اطلاعات و تسهیل دسترسی به تصاویر و فیلم‌های رادیولوژیست. نرم‌افزارهای RIS خدمات متعدد دیگری را نیز ارائه می‌دهند
چگونه تله مدیسین را به صورت عادلانه بین افراد توزیع کنیم؟

چگونه تله مدیسین را به صورت عادلانه بین افراد توزیع کنیم؟

پزشکی از راه دور که راهی برای هماهنگی ایمن و ارائه مراقبت از راه دور به بیماران ارائه می دهد، در سال های اخیر در بین پزشکان، بیماران و سیستم های بهداشتی محبوبیت پیدا کرده است. اما پذیرش گسترده آن توسط همه‌گیری کووید-19 که به بیماران امکان دسترسی به موقع به مراقبت‌ها را بدون قرار گرفتن در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا می‌دهد، به طرز چشمگیری تسریع شد...
بلاک چین در پزشکی چگونه می تواند کمک کند

بلاک چین در پزشکی چگونه می تواند کمک کند

نقایص سیستم مراقبت های بهداشتی فعلی از فرایندهای دشوار گرفته تا عدم انسجام آن – مانع از ارائه بهترین مراقبت پزشکی به بیماران شده و همچنین بر مراقبت های انجام شده تأثیر منفی می گذارد. تلاش برای هماهنگی مراقبت های بهداشتی در سیستمی که برای آن طراحی نشده است، بار سنگینی بر دوش متخصصان پزشکی است.
مطب هوشمند به چه معناست؟

مطب هوشمند به چه معناست؟

مطب هوشمند یک برنامه کاربردی است که تعامل و رضایت بیمار را افزایش می‌دهد، در حالی که روند کار اداری را ساده می کند.کلینیک هوشمند، یک پزشک طراحی شده ‌است و ویژگی‌هایی دارد که به بیماران و سازمان‌های بهداشت و درمان کمک می‌کند....
اکوسیستم های سلامت دیجیتال

اکوسیستم های سلامت دیجیتال

ساختن یک اکوسیستم سلامت دیجیتال و یا مشارکت در آن می تواند به افرادی که هزینه های پزشکی می‌پردازند کمک کند تا در زمینه های مراقبت های بهداشتی و سلامتی بیشترین استفاده را ببرند. مشخص شده که برخی از پیشنهادهای جدید دیجیتال تجربیاتی را ارائه می‌دهد...
تله مدیسین و درمان درد مزمن

تله مدیسین و درمان درد مزمن

هنگامی که زمان یا توانایی مراجعه به مطب پزشک خود را برای مراقبت های پزشکی ندارید، می توانید به بهداشت از راه دور مراجعه کنید. تیم استثنایی در مرکز مدیریت درد پیشرفته، سلامت از راه دور را به بیماران جدید و فعلی ارائه می دهد و به شما این امکان را می دهد که با پزشک خود ویزیت ویدئویی، دریافت مراقبت های پزشکی و تجویز دارو در حالی که در راحتی در خانه خود بمانید را میدهد. یک ویزیت آنلاین درخواست کنید، یا اگر مایلید در مورد نحوه ثبت نام برای سلامت از راه دور بیشتر بدانید، با دفتر تماس بگیرید. کارکنان خوش برخورد می توانند اطلاعات مورد نیاز برای دسترسی به خدمات پزشکی مجازی را ارائه دهند.
محاسن جراحی از راه دور

محاسن جراحی از راه دور

روش برای انجام جراحی های پزشکی بدون تماس مستقیم پزشک با بیمار در طول عمل می باشــد که با دادن کنترل ابزارهای طراحی رباتیک به پزشکان عملـــی شده است. پزشک می تواند عمل را تقریبـا در هر مسافتی انجام دهد در حالیــکه بیمار توسط ابزارهای جراحی رباتیک با کنترل از راه دور تحــت جراحی قرار می گیرد.
حوزه‌هاى سلامت دیجیتال

حوزه‌هاى سلامت دیجیتال

فواید فراوانى از سلامت الکترونیکى مى توان به دست آورد اما باید این نکته را نیز در نظر داشت که توسعه و گسترش خدمات بهداشتى و درمانى بدون استفاده از رایانه و تکنولوژى هاى مرتبط عملیاتى نخواهد بود.
کاهش هزینه‌های بهداشت و درمان توسط هوش مصنوعی

کاهش هزینه‌های بهداشت و درمان توسط هوش مصنوعی

تعیین شرایط و میزان وجه پرداختی برای خدمات درمانی کار دشواری است، ولی هوش مصنوعی، داده‌های کلان و چت‌بات‌ها به حل این موضوع کمک می‌کنند و امر مستندسازی و محاسبه را تسهیل می‌نماید.
تفاوت تله ویزیت با تله مدیسین

تفاوت تله ویزیت با تله مدیسین

به توزیع و استفاده از اطلاعات و خدمات پزشکی از طریق وسایل الکترونیک و نرم افزار های هوشمند تله مدیسین گفته میشود.تله مدیسین امکان دسترسی عموم مردم اعم از بیماران و همراهانشان و به پزشک اعم از عمومی و مختصص و فوق تخصص را میدهد و همچنین دسترسی پزشکان مختلف به یکدیگر به جهت انجام مشاوره های مختلف در صورت نیاز و صلاح دید در کمترین زمان را میدهد.
12345678910...
بالا