اخبار و مقالات

 
سلامت دیجیتال و خدمات بهداشتی ازراه دور

سلامت دیجیتال و خدمات بهداشتی ازراه دور

ظهور فناوری‌‌های دیجیتال (از قبیل اینترنت اشیا، فناوری‌های موبایل، رسانه‌‌های اجتماعی، واقعیت‌افزوده، واقعیت مجازی، فناوری‌‌های ابری و هوش‌مصنوعی)، باعث متحول شدن تمام ابعاد کسب وکارها شده است. صنعت پزشکی و سلامت هم از این قاعده مستثنی نیست. هیچکس نمی‌تواند اثر فناوری‌‌های تحول‌آفرین را بر زندگی طولانی‌تر و سالم‌تر انکار کند.
اپلیکیشن مخصوص بیماری‌های نادر

اپلیکیشن مخصوص بیماری‌های نادر

شرکت سلامت بَک‌پَک واقع در بوستون، با همکاری دو سازمان تخصصی در زمینه بیماری‌های نادر به نام‌های Care Beyond Diagnosis وFYMCA Medical ، پلتفرم مدیریت سلامت همراه و مبتنی بر فضای ابری خود را برای بیماران ساکن در کشورهای در حال توسعه، ارائه داده‌ است.
ویزیت بیماران از فاصله دور با کمک تله مدیسین

ویزیت بیماران از فاصله دور با کمک تله مدیسین

تابحال فکر کرده‌اید که اگر فضانوردان هزاران کیلومتر دورتر از زمین دچار بیماری شوند چگونه درمان می‌شوند یا در حوادث طبیعی و مناطق جنگی دسترسی به خدمات مشاوره‌ای و تشخیصی باکیفیت درمانی از چه روشی قابل دسترسی است؟ یا مثلا بهترین روش برای استفاده از دانش نخبگان پزشکی برای تشخیص و درمان تعداد زیادی از بیماران در سراسر نقاط ایران و جهان چه می‌تواند باشد؟ تله مدیسین؛ واژه ای نه چندان جدید اما کم کاربرد، حداقل در ایران.
تاثیر مهم هوش مصنوعی در سلامت

تاثیر مهم هوش مصنوعی در سلامت

امروزه هوش مصنوعی نه تنها فراتر از یک ابزار backend در برنامه ریزی رفته است، بلکه به خط مقدم تجربه درمان میان پزشک و بیمار تبدیل شده است و می‌تواند هر رابط کاربری میان این دو گروه را ساده و هوشمند سازد. قابلیت این فناوری برای کمک به ارائه راهنمایی و مشاوره به بیماران و هماهنگ ساختن سبک زندگی جدید و خدمات سلامت، موجب افزایش کارایی تعاملات در آینده خواهد شد.
مزایای پرونده‌های سلامت الکترونیکی در مقایسه با پرونده‌های کاغذی

مزایای پرونده‌های سلامت الکترونیکی در مقایسه با پرونده‌های کاغذی

مراکز پزشکی به‌طور سنتی برای ثبت پرونده‌های پزشکی بیمار از پرونده‌های کاغذی استفاده می‌کنند. با تغییر در قوانین مربوط به حریم خصوصی بیمار و فراهم ساختن امکان دسترسی به اطلاعات پزشکی و درمانی افراد فارغ از مکانی که در حال ویزیت و درمان هستند ...
با کمک این دستگاه می توان سرطان و سکته قلبی را پیش بینی کرد

با کمک این دستگاه می توان سرطان و سکته قلبی را پیش بینی کرد

محققان دانشگاه گلاسکو به تازگی دستگاه کوچکی را ابداع کرده اند که میتواند مولکول های شیمیایی خاصی را دنبال کند. بسیاری از بیماری ها در موقع فعالیت خود موجب میشوند بدن مولکول های شیمیایی خاصی تولید کنند و وقتی این مواد در بدن پیدا شوند میتوانند نشان دهنده وجود همان بیماری باشند. به این مولکول های شیمیایی بیومارکر Biomarkers میگویند.
تشخیص بیماری ام اس با فناوری مایکروسافت

تشخیص بیماری ام اس با فناوری مایکروسافت em

مایکروسافت و نُواریتس برای ردیابی علائم بیماری ام اس به کمک دوربین‌های کینکت به همکاری با یکدیگر می‌پردازند. بیماران ام اس ممکن است روزی بتوانند به کمک اندازه‌گیری دقیق نشانه‌های فیزیکی بیماری خود به کمک یک دوربین هوشمند، روند بیماری را ردیابی نمایند. از این طریق می‌توان یک درمان ارزان‌تر، سریع‌تر و بهتر برای این بیماری پیدا کرد
چالش‌ها و مزایای فناوری پزشکی از راه دور

چالش‌ها و مزایای فناوری پزشکی از راه دور em

امروزه شاهد این هستیم که پزشکی از راه دور(Telemedicine) سرعت رشد بسیار زیادی پیدا کرده است. در این مقاله قصد داریم به بررسی مزایای آن بپردازیم:
بهره گیری از هوش مصنوعی برای تشخیص اوتیسم در نوزادان

بهره گیری از هوش مصنوعی برای تشخیص اوتیسم در نوزادان nn

اوتیسم یک اختلال ذهنی-رفتاری مادرزادی است که علی رغم تلاش های فراوان دانشمندان تا کنون، تشخیص احتمال بروز این بیماری در کودکان قبل از ظهور علائم، تقریباً غیر ممکن بوده است.
9 سایت شبکه اجتماعی پزشکی که هر پزشکی باید راجب آن بداند

9 سایت شبکه اجتماعی پزشکی که هر پزشکی باید راجب آن بداند

pk شما احتمالا در اغلب شبکه های بزرگ اجتماعی فعال هستید، اما اگر از سایت های شبکه های اجتماعی پزشکی استفاده نکنید، عملا باختید.سایت های شبکه اجتماعی متمرکز به پزشکان ارتباط، جمع آوری منابع و فرصت های آموزشی را به کاربران ارائه می دهند.
12345678910...
بالا