اخبار و مقالات

 
چه افرادی می‌توانند از تله‌مدیسین بهره ببرند؟

چه افرادی می‌توانند از تله‌مدیسین بهره ببرند؟

کارگروه خدمات پیشگیرانه‌ی اجتماعی‌، چندین مداخله‌ی پزشکی از راه دور یا تله‌مدیسین را برای کاهش عوامل خطر بیماری‌های مزمن و کنترل این بیماری‌ها در افراد، پیشنهاد می‌کند...
مزایا و برتری‌های تله‌مدیسین یا پزشکی از راه دور

مزایا و برتری‌های تله‌مدیسین یا پزشکی از راه دور

جهان پزشکی دائماً در حال تغییر است. امروزه، تکنولوژی نقش مهمی در حیطه‌ی پزشکی دارد. همان‌طور که پزشکان مرتباً به دنبال روش‌های بهتری برای درمان مردم هستند، تکنولوژی پیشرفت‌های خوب و زیادی در حیطه‌ی پزشکی داشته است. به لطف پیشرفت‌های تکنولوژی مثل پزشکی از راه دور (Telemedicine)، شما می‌توانید به خدمات پزشکی و اطلاعاتی دسترسی داشته باشید که در حالت عادی غیرقابل دسترس هستند.
دورا تشخیص شامل مشاوره یک پزشک  متخصص رشته مشابه و یا رشته ای متفاوت یا پزشک عمومی

خدمات تشخیص و درمان از راه دور

دورا تشخیص شامل مشاوره یک پزشک متخصص رشته مشابه و یا رشته ای متفاوت یا پزشک عمومی یا حتی پرسنل بهداشتی و درمانی با پزشک متخصص مرکز تخصصی جهت یاری نمودن در تشخیص بیمار مورد نظر است .
اصول اخلاقی در تله مدیسین

اصول اخلاقی در تله مدیسین

توسعه و اجرای فناوری اطلاعات و ارتباطات روشهای جدید و متفاوتی را برای ارائه خدمات پزشکی ایجاد می کند. تله مدیسین برای بیمارانی استفاده می شود که به دلیل عدم دسترسی به پزشک متخصص؛ حال به علت مسافت طولانی ، ناتوانی جسمی ، اشتغال ، تعهدات خانوادگی (از جمله مراقبت از دیگران) ، هزینه و برنامه های پزشک معالج ، نمی توانند به موقع پزشک معالج را ببینند. این ظرفیت برای دستیابی به بیماران با دسترسی محدود به کمک های پزشکی و پتانسیل بهبود خدمات درمانی وجود دارد....
اینترنت اشیا و بیمارستان‌ هوشمند

اینترنت اشیا و بیمارستان‌ هوشمند

با افزایش ادغام تکنولوژی IoT در زندگی روزمره، بهبودی چشمگیری در خدمات بیمارستانی دیده می شود. اینترنت اشیا به بیماران این امکان را می دهد تا خود، کنترل وضعیت را در دست بگیرند و پزشکان و کارکنان بیمارستان را قادر می سازد تا موثرترین مراقبت های ممکن را ارائه دهند...
مهم ترین مزایای پرونده الکترونیک سلامت

مهم ترین مزایای پرونده الکترونیک سلامت

یکی از مهم‌ترین کاربردهای فناوری در گستره بهداشت و درمان، ایجاد پرونده سلامت الکترونیک (Electronic Health Record)است که دربرگیرنده همه داده‌های ایجاد شده توسط ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی به فرد و ثبت آنها به‌صورت پرونده‌های رایانه‌ای است. دسترسی یکپارچه به همه داده‌های بیمار و نمایش یکپارچه آنها از هدف‌های اولیه پرونده الکترونیک سلامت است که در بهبود مراقبت بالینی و کاهش اشتباه پزشکی بسیار مهم است. برای پیاده‌سازی پرونده الکترونیکی سلامت و کمک به درست کردن و ارتقای سیستم ارجاع الکترونیکی بیماران، بر پایی سیستم اطلاعات بهداشتی (Health Information System)مناسب‌ترین راه است.
آشنایی با داروخانه آنلاین

آشنایی با داروخانه آنلاین

داروخانه‌ها معمولاً در مراکز درمانی واقع می شوند و برای مراجعه به داروخانه ها و تهیه داروهای مورد نیاز از جمله داروهای تجویزی پزشکی و یا شاید لوازم بهداشتی مجبور می شویم به محیط درمانی مراجعه کنیم. داروخانه آنلاین جایگزینی مناسب برای ارائه خدمات درمانی و ارائه محصولات درمانی است. شاید شما برای تهیه دارو لازم باشد به داروخانه مراجعه کنید و یا ممکن است به دلیلی امکان خروج از خانه برای شما فراهم نباشد و نیاز باشد که دارویی را در اسرع وقت در دسترس شما قرار گیرد یا حتی ممکن است به دلیل بیماری خاص مجبور باشید در خانه قرنطینه بمانید و از خانه خارج نشوید. اما نیاز به دسترسی داروی خاصی برای شما اهمیت ویژه دارد.
نقش فناوری در سلامت روان

نقش فناوری در سلامت روان

دنیای فناوری و خدمات سلامت پیوسته در حال تغییر است و شیوه‌های جدید و مدرنی برای خدمات ایجاد می‌شود. یکی از چالش‌‌هایی که با همه‌گیری کرونا بیش از پیش مطرح شد، مشکلات سلامت روان بود و لذا یکی از موضوعاتی که این روزها زیاد در اخبارها شنیده می‌شود، نقش فناوری در سلامت روان است.
تله‌فارمسی، فواید و چالش‌ها

تله‌فارمسی، فواید و چالش‌ها

تله‌فارمسی یا مشاوره دارویی از راه دور (telepharmacy) به ارائه خدمات دارویی از راه دور گفته می‌شود. این خدمات شامل نظارت بر بر دارو درمانی، مشاوره‌ی بیمار، تجویز و تمدید مصرف داروی بیماران، نحوه تهیه و تحویل دارو در محل توسط داروخانه است.
دامپزشکی از راه دور در دوران همه‌گیری کووید-۱۹

دامپزشکی از راه دور در دوران همه‌گیری کووید-۱۹

پزشکی از راه دور به سرعت در حال تبدیل شدن به یک ابزار جدایی‌ناپذیر در دامپزشکی است. تأثیر آن بر مراقبت از بیمار و رابطه سنتی دامپزشک-مشتری-بیمار (VCPR) بسیار زیاد بوده‌ و امکان دسترسی به خدمات دامپزشکی را به روشی آسان فراهم می‌کند.طی همه‌گیری کووید-۱۹ استفاده از تله‌مدسین افزایش یافته و کاربران استارتاپ‌های دامپزشکی ارائه‌دهنده این خدمات رشد چشم‌گیری داشته‌اند.
12345678910...
بالا