اخبار و مقالات

 
محققین راهکاری کاملاً متفاوت و به نظر عجیب را در پیش گرفته اند؛ پرینت سه بعدی مقدار بی

پرینت سه بعدی تومور؛ راهکاری جدید برای مبارزه موثرتر با سرطان ها

تقریباً تمام روش های درمانی ارائه شده برای سرطان تا به امروز روی حذف تومورها به طور کامل و دائمی تمرکز دارند، اما محققین این شرکت راهکاری کاملاً متفاوت و به نظر عجیب را در پیش گرفته اند؛ پرینت سه بعدی مقدار بیشتری از سلول های تومور سرطانی. شاید در ابتدا کمی غیر معمول به نظر برسد، اما در واقع تکنیکی که دانشمندان کمپانی سلامت محور «Cellink» در پیش گرفته اند می توان زمینه ساز پیشرفتی بزرگ در عرصه تولید داروهای شخصی سازی شده برای درمان سرطان باشد. در روش مورد بحث تعدادی از سلول های تومور سرطانی از بدن بیمار برداشته شده و سپس توسط تکنولوژی اختصاصی این شرکت سلول های مشابه بیشتری از طریق پرینت سه بعدی تولید می شوند. حال آنکولوژیست ها و سایر متخصصین علم پزشکی می توانند با خیال راحت و در محیطی کنترل شده اقدام به شناسایی ویژگی های سلول های سرطانی و تست داروها و سایر روش های درمانی روی آنها نمایند، بدون این که نگران آسیب زدن به سایر اندام های بیمار باشند.
گوگل با همکاری شرکت بزرگ تولید پوشاک Levie’s، یک ژاکت کاملا هوشمند طراحی و تولید کرده است که قابلیت‌

ژاکت هوشمند گوگل

این ژاکت هوشمند به کاربران و مصرف کنندگان خود این امکان را می دهد که بعنوان مثال، هنگام دوچرخه سواری یا پیاده روی، در صورتی که نمی خواهند گوشی همراه هوشمند خود را با خود حمل کنند، آن را در کیف یا ماشین خود بگذارند اما همچنان کارهای اصلی و اساسی خود را با استفاده از ژاکت هوشمندی که به همراه خود دارند، انجام دهند. به عنوان مثال، کاربران قادر خواهند بود موسیقی مورد علاقه خود را گوش داده و یا مسیر و مسافت‌های پیش رو را دریافت کنند.
این برچسب با استفاده از رنگ های حساس به نور و در نظر گرفتن رنگ پوست مصرف کننده تغییر رنگ می دهد و می

برچسب کنترل کننده میزان اشعه های مضر جذب شده توسط پوست

شرکت La Roche-Posay که تولید کننده محصولات پوستی است جهت آگاهی بیشتر نسبت به مضرات اشعه UV و قرار گرفتن در مقابل آفتاب، یک حس گر ارتجاع پذیر پوستی با نام برچسب UV من My UV Patch جهت بررسی لحظه به لحظه میزان ارتعاشات UV طراحی و تولید کرده است.
DentalVibe بافت 160 بار در ثانیه را برای 100 ثانیه یا 16000 بار در هر بیمار ارتعاش می دهد.

گجت dentalVibe با فریب مغز شما از درد در تزریق دندان جلوگیری می کند

DentalVibe یک ابزار منحصر به فرد است که می تواند به کاهش ترس و اضطراب دندانی کمک کند و به شما امکان می دهد که درمان دندانپزشکی لازم باشد که سالم بمانید. DentalVibe لرزش ملایم را به محل تزریق دندان ارائه می دهد. این لرزش بیش از حد عصبی است که سیگنال های درد را به مغز می فرستد تا شما درد و ناراحتی را از تزریق ثبت نکنید. صدای لرزش باعث ایجاد حواس پرتی می شود و ارتعاش همچنین باعث انبساط بیهوشی پس از تزریق می شود تا بتواند سریعتر عمل کند.
دستگاه تصویربرداری قابل حمل که به پزشکان اجازه می دهد تا به سرعت، ایمن و راحت از حضور و توزیع باکتری

دستگاه هوشمند زخم MolecuLight

دستگاه تصویربرداری قابل حمل که به پزشکان اجازه می دهد تا به سرعت، ایمن و راحت از حضور و توزیع باکتری در داخل و اطراف زخم در زمان واقعی مراقبت نمایند. با استفاده از اصل فلورسنس، دستگاه هوش مصنوعی زخم MolecuLight i: X یک نور بنفش ایمن را منتشر می کند که باعث می شود که باکتری های CFU / g بیش از 104 CFL / fluoresce شود. 4 سیگنال های فلورسانس باکتری که توسط دستگاه تشخیص داده می شوند. متخصصان مراقبت های بهداشتی با نشانه بصری از حضور باکتری، بار و مکان در داخل و اطراف زخم در زمان واقعی برای هدایت پزشکان بر درمان زخم نظارت میکنند.
Kardia Band اولین گروه نوار قلب الکتروکاردیوگرام (ECG) برای ساعت اپل و پیشرفت در سلامت قلبی است.

Kardia Band اولین گروه نوار قلب الکتروکاردیوگرام

AliveCor Kardia Band بند ساعت جدیدی است که ساعت اپل (به صورت جداگانه) را به یک ECG پوشیدنی برای هر زمان و هر کجا نتیجه می دهد. Kardia Band اولین گروه نوار قلب الکتروکاردیوگرام (ECG) برای ساعت اپل و پیشرفت در سلامت قلبی است.
این ردیاب‌ها قادر خواهند بود کسانی که کنترل سوسک‌ها را در دست دارند به سوی قربانیانی که کربن دی اکسی

سوسک‌های مجهز به ردیاب+تصاویر برای یافتن بازماندگان زلزله

این حشرات کنترل از راه دور، مجهز به حسگرهایی هستند که پشت شان تعبیه شده و کربن دی اکسید را در میان ساختمان‌های فروریخته تشخیص می‌دهند. دانشمندان امیدوارند که بتوانند پس از وقوع زلزله یا دیگر حوادث، این سوسک‌ها را به مناطق مورد نظر برسانند.
با وجود این قلم هوشمند شما می توانید سطح و لول ویتامین ها و مواد معدنی را مشاهده کنید و بدانید که در

قلم هوشمند Vitastiq پزشک همراه بدن شما

همگی آگاه هستیم که ویتامین ها و مواد معدنی برای ادامه حیات بسیار حائز اهمیت است. بدن برای اداره تمامی واحدهای خود نیازمند تمامی ویتامین ها و مواد معدنی می باشد. قلم هوشمندی به نام Vitastiq طراحی شده است که می توانید میزان ویتامین ها و مواد معدنی دریافتی را محاسبه نمایید. این دستگاه قادر است تا با اندازه گیری 30 ویتامین و مواد مهم در بدن، کم و زیاد بودن آنها را به شما نشان دهد.
آینده پزشکی از راه دور

مصاحبه خبرگزاری ایرنا با سرکار خانم دکتر فاطمه نعمت اللهی درباره آینده پزشکی از راه دور در گوشی های هوشمند

بهره گیری از فناوری های پیشرفته، تحولات خوبی را در حوزه سلامت ایجاد کرده است که به طور حتم با شتاب بیشتری ادامه خواهد یافت و در نتیجه آن، مردم به خصوص بیماران در تمام مناطق داخل کشور و حتی اقصی نقاط دنیا از تجربیات و اندوخته های علمی پزشکان مجرب بهره مند خواهند شد
مکانیسم عملکرد خالکوبی هوشمند ابداع‌شده به ترکیب شیمیایی مایعات درون‌شبکه‌ای بدن انسان وابسته است

خالکوبی هوشمند ، روشی خلاقانه برای از بین بردن مشکلات ردیاب‌ های سلامتی

خالکوبی هوشمند ابداعی جدید و شگفت‌انگیز است که محدودیت‌های ردیاب های سلامتی، مانند ساعت‌های هوشمند را برطرف می‌کند.
1234
بالا