اخبار و مقالات

 
تجهیزات درمانی IOT و مراقبت های پزشکی

تجهیزات درمانی IOT و مراقبت های پزشکی

مدتی قبل از پیدایش اینترنت اشیا، صنعت مراقبت های بهداشتی و درمانی از تله متری – گردآوری داده ها از راه دور- برای کمک به بهبود روند درمان در بیماران استفاده می کرد بنابراین می توان گفت این صنعت به نوعی از پیشگامان تکنولوژی اینترنت اشیا محسوب می شود اما هدف IoT صرفا جمع آوری داده ها نیست بلکه اینترنت اشیا با اتصال به داده های آزاد و دسترسی به اطلاعات پزشکی بیماران، روند درمان را بهبود می بخشد تا تله مدیسین بتواند به طور کامل به تحقق بپیوندد.
افزایش تعداد بیمارستان های هوشمند تا سال 2020

افزایش تعداد بیمارستان های هوشمند تا سال 2020

دستگاه های هوشمند پزشکی، صنعت مراقبت های درمانی را متحول کرده اند و پیش بینی می شود تا سال 2020 با استفاده از این دستگاه ها به صورت گسترده ، مفهوم "بیمارستان های هوشمند" به خوبی درک شود.
کاربردهای AR و VR در پزشکی از راه دور

کاربردهای AR و VR در پزشکی از راه دور

سلامتی تنها چیزیست که همه آن را جدی می گیرند و هیچ وقت کسی استدلال نکرده است که مضایقه کردن از مراقبت های پزشکی ایده ی خوبیست. همانطور که VR به خوبی AR و MR به پیدا کردن جایگاه خود در مسیر اصلی آگاهی عمومی ادامه می دهد، اپلیکیشن های درمانی بیشتری در حال توسعه است. پول زیادی برای کمک به بیماران وجود دارد و این دلیل خوبی برای توسعه دهندگان و نوآوران برای ارتقا تکنولوژی این صنعت می باشد.
روند جدید فناوری در بهداشت و درمان و پزشکی از راه دور

روند جدید فناوری در بهداشت و درمان و پزشکی از راه دور

این روزها، روندهای مراقبت‌های بهداشتی مختلفی را می‌توان مشاهده کرد که به صورت گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. تکنولوژی‌های مورد استفاده طیف گسترده‌ای شامل راهکارهای IoT تا امنیت مبتنی بر رایانش ابری، واقعیت مجازی و کلان داده‌ها را در بر می‌گیرند که در نهایت منجر به بهبود در مراقبت از بیمار حتی از راه دور، خواهند شد.
بیمارستان هوشمند و بیمارستان پرتابل

بیمارستان هوشمند و بیمارستان پرتابل

بیمارستان‌های هوشمند با امکانات مدرن که دنیای فیزیکی و دیجیتال را با هوشمندی به هم متصل می‌کنند، طراحی شده‌اند تا بازدهی بهره برداری از منابع و بهره‌ وری تیم‌های پزشکی و درمانی را برای ارائه خدمات بهتر به بیماران افزایش دهند. یک بیمارستان هوشمند ترکیبی از تجهیزات به ‌روز، سیستم‌های Telemedicine و کنترل از راه دور ، سنسورهای متصل و یکپارچه در بستر اینترنت اشیا و محاسبات ابری و هوشمند است.
تعریف تله مدیسین

تعریف تله مدیسین

تله مدیسین: « تأمین سلامت از راه دور » در یك تعریف ساده عبارت است از ویزیت بیماران از یك فاصله دور با استفاده از تكنولوژیهای پیشرفته صوتی و تصویری و تجهیزات پزشكی مربوط به آن. به عبارت دیگر «تأمین سلامت از راه دور» شامل انتقال اطلاعات پزشكی از یك مكان به مكانی دیگر به وسیله فن‌آوری انتقال اطلاعات و تجهیزات مخابراتی می‌باشد . این اطلاعات می‌تواند تصاویر بیمار و پارامتر های مختلف سلامتی وی مثل علائم حیاتی و شرح حال بیمار ، نوار قلبی ، عكس‌های رادیولوژی و یا نتایج آزمایشات و غیره بیمار باشد . پزشك یا تیم پزشكی كه در فاصله دوری از بیمار قرار گرفته‌اند ، بصورت همزمان این اطلاعات را دریافت نموده وبا مطالعه و بررسی آن و انجام پرسشهایی از بیمار ، اطلاعات لازم برای تشخیص بیماری و درمان آن را بدست می‌آورند و بلافاصله مشاوره لازم برای درمان بیمار را ارائه می‌دهند .
تله درماتولوژی

تله درماتولوژی چیست؟

تله درماتولوژی تشخیص بیماری‌های پوستی از راه دور یکی از زمینه‌های فوق تخصصی در رشته درماتولوژی و از رایج‌ترین روش‌های پزشکی از راه دور است. در تله درماتولوژِی از تکنولوژی‌های مخابراتی و با کمک صدا و تصویر و ارتباط داده‌ای برای مبادلهٔ اطلاعات پزشکی (شامل وضعیت پوست و ورم‌های پوستی) استفاده می‌شود.
جراحی از راه دور

جراحی از راه دور

جراحی از راه دور یا تله سرجری نوعی عمل جراحی است که به وسیله یک جراح که دور از مریض است انجام می شود. جراح به طور فیزیکی در نزد بیمار حضور ندارد و از طریق ابزارهای ارتباطی از جمله ویدئوکنفرانس و وب کنفرانس قادر است یک عمل از راه دور را کنترل کند که استفاده از روبات جنبه ی جالب توجهی از کاربردهای روش جراحی از راه دور است.
پرستاری از راه دور در مراقبت بیماری های مزمن

پرستاری از راه دور در مراقبت بیماری های مزمن

بیماری های مزمن دارای دوره طولانی مدتی بوده و به طور آهسته پیشرفت می كنند و هزینه های بسیار زیادی را به بیماران و دستگاه های ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی كشورها تحمیل می نمایند. این بیماران به مراقبت، آموزش و راهنمایی های مداوم و طولانی مدت گروه درمان نیازمند هستند. پرستاری از راه دور توانایی ارائه این خدمات را به بیماران با كمترین هزینه و بیشترین دسترسی فراهم می آورد.
علم مدیریت بحران از تكنولوژیهای گوناگونی جهت به انجام رساندن یك سری وظائف پیچیده بهره می‌گیرد. و یكی

كاربرد تله مدیسین و ارتباطات از راه دور در پزشكی حوادث غیر مترقبه

علم مدیریت بحران از تكنولوژیهای گوناگونی جهت به انجام رساندن یك سری وظائف پیچیده بهره می‌گیرد. و یكی از عوامل موثر در مدیریت امدادهای بهداشتی، دسترسی و كنترل كافی به امور نقلیه و ارتباطات می‌باشد. علیرغم یك دهه تجربه، تعداد اندكی گزارشات چاپ شده در خصوص كاربرد تله مدیسین (استفاده از تكنولوژی اطلاعات و ارتباطات از راه دور به منظور ارائه مراقبتهای كلینیكی به افراد دور دست می‌باشد) وجود دارد. در صورتیكه تله مدیسین می‌تواند اقدامات متناسب با سه مرحله اصلی پاسخ به حوادث را كه شامل مرحله پیش از حادثه، مرحله بعد از حادثه و مرحله نوتوانی است را تقویت نماید. پردنیا (Perdenia) و آلن (Allen) پیشنهاد دادند كه در برنامه ارزیابی تله مدیسین، جمع‌آوری داده‌ها، ابزار مدیریت داده‌ها و صحت آنها بایستی مدنظر قرار گیرد.
12345678910...
بالا