اخبار و مقالات

 
بررسی کامل و جامع اینترنت اشیا در پزشکی

بررسی کامل و جامع اینترنت اشیا در پزشکی

اینترنت اشیا در پزشکی چیست ؟ و چه کاربرد هایی دارد ؟ این ها سوالاتی است که با گسترش شبکه های اینترنتی و کامپیوتری و همچنین افزایش کاربرد اینترنت اشیا در زمینه های گوناگون ، ممکن است در ذهن مخاطبان ایجاد شود . در این مقاله قصد داریم تا به طور کامل و تخصصی کاربرد اینترنت اشیا را در زمینه های پزشکی و سلامت مورد نقد و بررسی قرار دهیم . و به شما عزیزان نشان دهیم تا چگونه می توان با بهره گیری از این امکان در کشور ، میتوان هزینه های درمانی را حد بسیار زیادی کاهش داد و به طور دقیق تر و به روز تری خدمات پزشکی و درمانی را به هموطنان ارائه کنیم .
کاربردهای جالب اینترنت اشیا در حوزه درمان و سلامت چیست؟

کاربردهای جالب اینترنت اشیا در حوزه درمان و سلامت چیست؟

با ظهور اینترنت اشیا، شاهد پیشرفت ­های چشم­گیری بوده­ ایم. IoT در زمینه صنعت، انبارداری، تولیدات و کارخانجات بسیار موفق عمل کرده است؛ اما این پیشرفت تنها در همین زمینه­ ها محدود نمی­شود. در بخش بهداشت و درمان نیز پیشرفت­ های زیادی حاصل شده است. کاربردهای جالب اینترنت اشیا در حوزه درمان و سلامت سبب افزایش استفاده از تجهیزات متصل به IoT شده است. در ادامه به توضیح این موارد کاربردی خواهیم پرداخت.
تاثیر اینترنت اشیا و سلامت هوشمند بر یکدیگر

تاثیر اینترنت اشیا و سلامت هوشمند بر یکدیگر

اینترنت اشیا به عنوان یک دانش بین رشته‎ای توانسته است موجب رشد و توسعه علوم دیگر شود. اینترنت اشیا و سلامت هوشمند دو موضوعی هستند که درسالیان اخیر توانسته‎اند رشد گسترده‎ای یابند.
سلامت الکترونیک و فناوری اطلاعات پزشکی

سلامت الکترونیک و فناوری اطلاعات پزشکی

از آنجایکه پاوه به عنوان یکی از سه شهر پایلوت اجرای طرح سلامت الکترونیک در کشور تعیین و معرفی شده است ، و به واسطه این موقعیت و تخصیص اعتبار ویژه (بیش از یک میلیارد تومان) علاوه بر اینکه تجهیزات پزشکی ، بهداشتی ودرمانی پاوه متناسب با نیاز روز نوآوری وتجهیز می گردد،بلکه کمبودهای احتمالی خانه های بهداشت مناطق روستایی نیز برطرف می گردد .
اینترنت اشیا در زمینه مراقبت از سلامت چه نقشی دارد؟

اینترنت اشیا در زمینه مراقبت از سلامت چه نقشی دارد؟

اینترنت اشیا در سال‌های اخیر پیشرفت زیادی کرده و پیش‌بینی می‌شود که این پیشرفت تا سال‌های آتی روند افزایشی داشته باشد. این فناوری در تمامی حوزه‌ها کاربردهای بسیار مهمی دارد. یک نمونه از مهم‌ترین کاربردهای اینترنت اشیا در زمینه مراقبت از سلامت افراد است.
اطلاعات پرونده الکترونیک سلامت حاوی چیست؟

اطلاعات پرونده الکترونیک سلامت حاوی چیست؟

بیش از یک دهه پیش، پرونده الکترونیکی سلامت (EHR) به عنوان کلید افزایش کیفیت مراقبت و درمان شناخته شد و امروزه ، ارائه دهندگان از داده های پرونده بیمار، برای بهبود مدیریت مراقبت و درمان در سلامت جامعه استفاده می کنند. استفاده از این داده ها جهت مراقبت های بالینی و شناسایی بیماران کمک شایانی می کند. همچنین ثابت شده است که EHR می تواند با استفاده از تجزیه و تحلیل داده ها موجب کاهش بستری شدن بیماران پرخطر شود.
آشنایی با پاتولوژی دیجیتال

آشنایی با پاتولوژی دیجیتال

پاتولوژی از مهمترین شاخه های علم پزشکی است که تمامی رشته های پزشکی به نوعی با آن در ارتباط هستند.اساس آسیب شناسی مدرن (علم پاتولوژی)، فهم اختلالات سلولی و مولکولی است که باعث ایجاد بیماری ها می شوند. گستردگی مطالب در این رشته، دستیابی به مهارت کامل در تمامی زمینه ها را برای یک فرد بسیار دشوار می سازد. به طوریکه هر پاتولوژیست در موارد بسیاری، نیاز به مشاوره با پاتولوژیست خبره در زمینه خاص پیدا می کند. در مراکز بزرگ امکان دسترسی به چنین مشاوره ای نسبتا آسان است. ولی در اغلب مراکز، عدم وجود چنین دسترسی، به همراه مشکلات جانبی از قبیل هزینه ها و مشکلات حمل و نقل لام‌های شیشه ای، باعث عدم کارایی بسیاری از مشاوره ها شده است.
آشنایی با کارت هوشمند سلامت

آشنایی با کارت هوشمند سلامت

کارت سلامت یک کارت پلاستیکی شبیه کارت اعتباری است که اطلاعات درج‌شده روی این کارت توسط کامپیوتر قابل‌خواندن است. این کارت به‌منظور تسهیل ارائه مراقبت‌های بهداشتی صادر می‌شود و می‌تواند اختصاصی یا غیراختصاصی باشد. کارت اختصاصی کارتی است که فقط حاوی اطلاعات پزشکی است و کارتی که در آن اطلاعات بیمه، مالی و اعتباری، تحصیلی و غیره با اطلاعات پزشکی ترکیب شده باشد، یک کارت غیراختصاصی است.
آشنایی با نسخه‌نویسی الکترونیکی و مزایای آن

آشنایی با نسخه‌نویسی الکترونیکی و مزایای آن

این سال‌ها، ورود تکنولوژی به تمامی زمینه‌های زندگی بشری اجتناب‌ناپذیر شده است. یکی از این زمینه‌ها، حوزه سلامت و بهداشت و درمان است که خود بر پایه پیشرفت علم بنا شده است. نمود تکنولوژی در حوزه بهداشت و درمان تنها به اختراع ابزار و تجهیزات پزشکی خلاصه نمی‌شود بلکه امروزه شاهد تاثیرات مثبت و مفید فناوری اطلاعات در این حوزه هستیم.
دانستنی های لازم در مورد ویزیت آنلاین و پزشک خانواده

دانستنی های لازم در مورد ویزیت آنلاین و پزشک خانواده

ویزیت آنلاین، فرایند مشاوره ای است که مراجع و مشاور به جای ارتباط حضوری و رو در رو با یکدیگر، از راه های جایگزین برای برقرای ارتباط استفاده می کنند و فرایند مشاوره و درمان به صورت غیر حضوری انجام می شود.درمان الکترونیک، درمان از راه دور، وب تراپی و درمان اینترنتی از جمله نام های دیگر ویزیت آنلاین و غیر حضوری است.
12345678910...
بالا