به پزشکان امکان دهید داده های هوشمند را از دستگاه های هوشمند دریافت کنند

یکی از موانع شناخته شده پزشکی از راه دور این است که اگرچه پزشکان می توانند اطلاعاتی را بر روی پوست شخص از عکس های ارسال شده، معاینه کنند یا متوجه شوند که فرد دارای پوستی کمرنگ و ... است ، اما همیشه بیماران نمی توانند عکس گوش خود و یا فشار خون خود را به راحتی از طریق سیستم های پزشکی بررسی کرده و اطلاعات را برای پزشکان بفرستند. اگرچه پزشکان نسبت به سطح شایستگی بیماران اعتماد بالایی داشته و از بیماران میخواهند در صورت داشتن وسایل و یا تکنولوژی های هوشمند اندازه گیری سلامت، حداقل  فشار خون و نبض خود را در منزل اندازه گیری کرده و برای پزشکان بفرستند.

CyberMed می خواهد IoT و Telemedicine را با هم ترکیب کرده و به مردم اجازه دهد از دستگاههای پزشکی ساخته شده برای بیماران این شرکت استفاده کنند. افراد اقلامی مانند استتوسکوپ های دیجیتال یا پالس اکسیمتر را خریداری میکنند و ممکن است هزینه های آن را نیز از بیمه دریافت کنند سپس در قرار ملاقات های بعدی مجازی خود با پزشکشان، خود از آنها استفاده می کنند. اطلاعات جمع آوری شده برای ارزیابی تقریباً لحظه ای توسط پزشک به ابر منتقل می شود.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر فاطمه نعمت اللهی  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

پوشیدنی و کیفیت داده ها دو چالشی است که IoT و Telemedicine با آن روبرو هستند و به یکدیگر ارتباط دارند. از این گذشته ، اگر شخصی دستگاه IoT را نپوشد یا از آن بد استفاده کند ، کیفیت داده ها اشتباه یا گمراه کننده خواهند بود. رویکرد CyberMed سعی دارد با امکان دادن به پزشکان بدون نیاز به استفاده مداوم از وسایل پزشکی ، به پوشیدگی و کیفیت داده های بدست آمده بپردازد. علاوه بر این ، شخص می تواند در همان لحظه از ارائه دهنده خدمات بهداشتی راهنمایی در مورد نحوه استفاده از دستگاه های پزشکی پوشیدنی برای به دست آوردن بهترین نتیجه داده از سلامتی خود،سوال کند.

Telemedicine در حال حاضر در بازار است. IoT در حال کمک به تکامل مراقبت های بیمار، سریعتر از همیشه است. به زودی ، افراد گزینه های بیشتری برای معالجه خواهند داشت و حتی ممکن است نیازی به ترک خانه های خود برای دریافت مراقبت های پزشکی نداشته باشند. به زودی ، نیاز به رانندگی برای ویزیت توسط پزشک و نشستن در یک اتاق انتظار می تواند نادر باشد.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر سیروس مومن زاده  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

نظارت در زمان واقعی چیز جدیدی نیست و در حال حاضر به پزشکان امروزی کمک می کند تا تشخیص های آگاهانه ای داشته باشند. به عنوان مثال ، یک پزشک ممکن است در اتاق معاینه آریتمی قلبی را تشخیص ندهد ، اما ممکن است از یک بیمار خواسته شود برای مدت 24 ساعت یا بیشتر از مانیتور هولتر برای تشخیص وضعیت سلامتی خود و اشتراک با پزشکان استاده کند.

وضعیت فوق ممکن است هنوز در دوره IoT وجود داشته باشد ، اما فناوری باعث شده است که مردم بتوانند کنترل بیشتری بر سلامتی خود داشته باشند - به خصوص در مورد مراجعه به مطب. افراد ممکن است بتوانند به جای اضطراب و حرکت به سمت مراکز مراقبت فوری در مواقع غیر اضطراری ، تصمیم بگیرند تا از طریق تله مدیسین به پزشک متصل شوند.

CliniCare یک استتوسکوپ و دماسنج را برای مصارف خانگی به فروش می رساند. به نظر می رسد این فناوری شبیه به ابزارهای مورد استفاده CyberMed است ، اما تفاوت در این است که می توان قبل از مراجعه به مرکز پزشکی از رویکرد پیشگیرانه تری استفاده کرد. محصولات CliniCare به برنامه ای متصل می شوند که تغییرات ضربان قلب ، الگوهای تنفس و دمای بدن را اندازه گیری می کند.

علاوه بر این ، CliniCare با Doctor On Demand همکاری کرد ، به این معنی که کاربران به زودی می توانند ضمن استفاده از وسایل IoT به مراقبت های پزشکی از راه دور دسترسی پیدا کنند. اگر شخصی نگران اطلاعات سلامتی خود میباشد ، می تواند یک ویزیت پزشکی از راه دور را برنامه ریزی کند. برنامه CliniCare به راحتی و در صورت لزوم داده های خود را به یک ارائه دهنده از راه دور یا پزشک دیگری منتقل می کند.

Doctor On Demand همچنین برای مراجعه به بیماران نرخ صافی ارائه می دهد ، که در صورت نداشتن بیمه ، به مردم کمک می کند تا بودجه بگیرند. در حال حاضر ، بسیاری از افراد به دلیل مسائل مربوط به برنامه ریزی ، ترس از عدم توانایی در پرداخت هزینه ها از پذیرش خدمات پزشکی یا ویزیت توسط پزشک، خودداری می کنند. Telemedicine این چالش ها را کاهش می دهد در حالی که IoT امکان نظارت بهتر را می دهد که می تواند در موارد اضطراری نادر باشد.


همچنین بخوانید:

فن آوری های پوشیدنی بیماران و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی را به یکدیگر متصل می کنند (تله مدیسین)

نیاز داریم که سلامت دیجیتال را تعریف کنیم

چرا پزشکی از راه دور ؟

 

 

بالا