آخرین اخبار از نمایشگاه جهانی تلفن همراه: ساخت دستکشی برای جراحی از راه دور

دستکشی انقلابی که به جراحان اجازه می‌دهد از راه دور عمل جراحی را انجام دهند. این دستکش با همکاری شرکت اریکسون و گروه BT توسعه یافته است.

 شرکت اریکسون (Ericsson) از دستکشی با فناوری بالا رونمایی کرده است که برای جراحی لمسی ربات‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستکش حس لامسه را برای جراحان فراهم می آورد و به آنها اجازه می‌دهد عمل جراحی روی بیماران را از راه دور انجام دهند. شرکت اریکسون با همکاری گروه BT (هر دو در زمینه خدمات و تجهیزات مخابراتی فعالیت دارند) این محصول را توسعه داده‌اند.

با کمک این فناوری جراح می‌تواند یک دستکش ویژه بپوشد. دستکش به حسگرهایی مجهز است که لمس کردن را شبیه سازی می‌کنند. زمانی که جراح دست خود را حرکت می‌دهد، اطلاعات به یک بازوی رباتیک ارسال می‌شود. دست رباتیک می‌تواند عکس العمل نشان داده و به جراح اجازه دهد که عملیات را از راه دور کنترل کند. برای حمل و ارسال داده‌ها از فناوری ۵G استفاده می‌شود.Cristian Norlin از بخش طراحی پژوهش‌های استراتژیک شرکت اریکسون می‌گوید این فناوری می‌تواند برای انجام معاینات نیز به کار برده شود. «اگر شما یک پزشک متخصص باشید که برای نمونه در زمینه بیماری‌های کلیوی مهارت دارید. چگونه می‌توانید مهارت‌ها و تخصص خود را فراتر از بیمارستان‌ها و از یک شهر تا مناطق روستایی به مردم عرضه کنید؟»

 

منبع bt.com :

 

بالا