گجت های بهره مند از ابزارهای بهبود شنوایی؛ انقلاب بعدی حوزه ایربادها

بر اساس گزارش ها حدود 50 میلیون شهروند آمریکایی از مشکل زنگ زدن گوش رنج می برند. از این تعداد حدود 20 میلیون نفر با نوع حادی از این مشکل مواجه هستند. با این حال کمتر از 15 درصد این افراد از ابزارهای بهبود شنوایی (از جمله سمعک) استفاده می کنند. دلیلی این مسئله نیز به شرمسار بودن این افراد در استفاده از این ابزارها و نیز قیمت بالای آنها بر می گردد.

اخیراً برخی از کمپانی های سازنده هدفون قابلیت های ویژه ای از جمله کمک به شنوایی افراد کم شنوا یا افرادی که به مشکل زنگ زدن گوش دچار هستند، را در گجت های خود تعبیه کرده اند.

کمپانی هایی از جمله براگی ایربادهای بهره مند از فناوری های بهبود شنوایی را عرضه می کنند

به عنوان نمونه کمپانی براگی از همکاری خود با «Mimi Hearing Technologies» خبر داده که قرار است در راستای برنامه «Project Ears» فناوری بهبود شنوایی شخصی سازی شده را به ایربادهای سری «Dash» خود بیاورد. این تکنولوژی می تواند به کمک افرادی بیاید که از معضل زنگ زدن گوش یا کم شنوایی رنج می برند. این راهکار شخصی سازی شده بر اساس فناوری به نام آزمایش «Earprint» تست های ویژه ای را برای هر فرد انجام می دهد و بدین ترتیب صداهای پخش شده به شکل ویژه به بهترین نحو برای او پخش می شوند.

شرکت های دیگری از جمله «Nuheara» نیز گجت های ویژه خود را توسعه داده اند که به جبران مشکلات شنوایی افراد کمک می کند. هدفون های «IQBuds Boost» به لطف بهره مندی از نرم افزار ویژه «Ear ID» این کمپانی به افراد کمک می کنند که در محیط های پر ازدحام بتوانند به خوبی صدای افراد را بشنوند.

در نهایت براگی در آینده قصد دارد تأییدیه سازمان غذا و دارو را برای هدفون هایی که به شنوایی افراد یاری می رسانند، دریافت کند. انتظار می رود در ماه های آتی شرکت های سازنده هدفون های دیگر نیز به این حوزه وارد شوند و محصولات خود با تأییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا را به بازار عرضه نمایند.

 

منبع engadget:

 

بالا