معرفی EyeQ؛ ردیاب حرکات چشم برای تشخیص آسیب های مغزی

پیشرفت دانش پزشکی سبب شده تا متخصصین بتوانند از روی وضعیت چشم انسان و حرکات آن اطلاعات زیادی را در خصوص سلامت سایر بخش های بدن او به دست بیاورند. ردیاب چشمی EyeQ با بهره مندی از همین دانش و پیگیری حرکات چشم فرد می تواند میزان و نوع صدمات احتمالی به مغز او را شناسایی نماید.

محصول کمپانی  RightEye نه تنها می تواند به تشخیص آسیب ها و بیماری ها بپردازد، بلکه توانایی آن را دارد که با ارائه راهکارهایی به درمان صحیح آنها نیز کمک کند. کمپانی مذکور در نمایشگاه امسال نسخه ای جامع از ترمینال تشخیصی EyeQ را به نمایش گذاشته که با همراهی یک رایانه رومیزی، مانیتور و دوربین ردیاب چشمی Tobii  در کمترین زمان اقدام به تشخیص آسیب و ارائه راهکار مرتبط با آن نماید.

طبق اعلام مدیرعامل کمپانی RightEye، سامانه مورد بحث مدتی است که در برخی مدارس، کلینیک های درمانی و بیمارستان ها مورد استفاده قرار گرفته. حتی تیم های مطرح در مسابقات لیگ بیسبال آمریکا هم از ترمینال EyeQ برای اطمینان از سلامتی بازیکنان خود بهره می برند.

علاوه بر تشخیص آسیب های مغزی، با اجرای متدی خاص می توان با کمک سامانه جدید RightEye ابتلا و حتی شدت بیماری اوتیسم را نیز در افراد مختلف -حتی کودکان- معین نمود.

از دیگر کاربردهای سامانه EyeQ می توان به امکان تشخیص اختلال های مطالعه ای در کودکان و تعیین ریشه آنها (نقص جسمی یا عوامل روانی) اشاره کرد.

 

بالا