پیشرفت در پزشکی از راه دور در سال 2022 در راه است

در این مقاله یک پزشک متخصص در مراقبت آنلاین از پیشرفت های تکنولوژیکی، قوانین بازپرداخت و تکامل مداوم نظارت از راه دور بیمار صحبت می کند.

سال های 2020 و 2021 شاهد جریان اصلی سلامت از راه دور و افزایش نظارت از راه دور بیماران بودیم. این تغییرات در چشم‌انداز مراقبت‌های بهداشتی تا حدی با الزامات همه‌گیری COVID-19 و تا حدودی با کاهش متعاقب بازپرداخت پزشکی از راه دور و مقررات صدور مجوز توسط دولت انجام شد.اما در سال 2022 چه اتفاقی می افتد؟ آیا دولت و پرداخت‌کنندگان تجاری به بازپرداخت هزینه‌های پزشکی از راه دور ادامه خواهند داد؟ آیا قانون جدید مراقبت مجازی تصویب می شود؟ آیا پیشرفت های تکنولوژیکی وجود خواهد داشت که پارادایم مراقبت را بیشتر به جلو سوق دهد؟ و آینده نظارت از راه دور بیمار چگونه است؟

Healthcare IT News با دکتر یان تانگ، مدیر ارشد پزشکی در Included Health، یک شرکت فناوری و خدمات بهداشت از راه دور، گفت‌وگو کرد تا از این سؤالات و پیش‌بینی‌هایش برای سلامت از راه دور در سال 2022 و بعد از آن مطلع شود.

 

در حوزه پیشرفت های تکنولوژیکی در پزشکی از راه دور در سال 2022 چه می بینید؟

در حالی که سال 2021 شاهد ادغام و اکتساب بسیاری از فناوری‌های مراقبت‌های بهداشتی در پاسخ به همه‌گیری، و پذیرش رو به رشد مراقبت مجازی در میان پرداخت‌کنندگان، ارائه‌دهندگان و مصرف‌کنندگان بود، بسیاری از فناوری این نهادهای ترکیبی شکسته باقی مانده است.اگرچه به عنوان یک پیشنهاد تبلیغ می شود، مصرف کنندگان هنوز مجبورند دو یا چند پلتفرم را پیمایش کنند و برای اتصال نقاط خود تلاش کنند. این فناوری باید نامرئی شود - آنقدر خوب که حتی متوجه وجود آن نشوید.

فن آوری برای قرار ملاقات های مراقبت مجازی نیز فراتر از کنفرانس ویدیویی پزشک-بیمار 1:1 پیشرفت خواهد کرد. برای مثال، در پاسخ به کمبود فزاینده ارائه‌دهنده سلامت رفتاری، می‌توان انتظار داشت که فناوری‌ای را ببینیم که می‌تواند جلسات گروهی را با چندین بیمار به‌طور هم‌زمان دریافت مشاوره و پشتیبانی را امکان‌پذیر کند.

چه مراقبت رفتاری، چه مراقبت حاد یا مزمن، مهم ترین نقشی که فناوری ایفا می کند این است که همه پزشکان را قادر می سازد تا دریچه یکسان به تاریخچه پزشکی و برنامه مراقبتی بیمار داشته باشند تا بتوانند مراقبت های طولی و یکپارچه ارائه دهند.این فناوری چیزی است که این صنعت را قادر می‌سازد تا پتانسیل کامل مراقبت مجازی را فراتر از تعاملات یک‌باره و مبادله‌ای محقق کند.

 

تمام اقدامات بازپرداخت موقت توسط دولت و پرداخت کنندگان به خاطر همه گیری همه گیر، واقعاً سلامت از راه دور را به جریان اصلی سوق داد. پیش‌بینی می‌کنید با بازپرداخت هزینه مراقبت مجازی در سال 2022 چه اتفاقی بیفتد؟ دائمی میشه؟ آیا گسترش خواهد یافت؟

با نرخ استفاده 38 برابر بیشتر از قبل از همه‌گیری، و ارزش غیرقابل بحث برای افرادی که بیشتر به آن نیاز دارند - سالمندان و افراد دارای نقص ایمنی که توانایی پرداخت هزینه‌های مواجهه حضوری را ندارند - من معتقدم که دولت مراقبت‌های مجازی را گسترش خواهد داد و باید دسترسی داشته باشید.

مراقبت مجازی قبل از همه گیری برای مسائل فوری و کم پیچیدگی - سرفه، سرماخوردگی، بثورات پوستی استفاده شد. اما امروزه، ارزش واقعی مدیریت یکپارچه بیماری‌های مزمن یا درمان رفتاری-سلامتی مداوم است، جایی که مردم نیازی به سفر مداوم در داخل و خارج از مطب پزشکان ندارند.هر چه مراقبت بیشتر به سمت مجازی سوق داده شود، بار بیماری کمتری بر عهده بیماران خواهد بود که منجر به نتایج بهتری خواهد شد. این فرصتی است که باید برای همه، به ویژه جوامع آسیب‌پذیر و از لحاظ تاریخی محروم‌تر فراهم شود.

 

نظارت از راه دور بیمار شکلی از سلامت از راه دور است که مورد توجه سازمان های ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی است. چه اتفاقی را در RPM در سال 2022 می بینید؟

 

پذیرش دستگاه‌های نظارت از راه دور بیمار همچنان در حال افزایش است و ما شاهد کاهش سرعت آن به این زودی‌ها نیستیم.

امروزه، یک سوم مصرف‌کنندگان بیشتر احتمال دارد ارائه‌دهنده‌ای را انتخاب کنند که به آنها اجازه می‌دهد داده‌ها را از یک دستگاه بهداشتی متصل به اشتراک بگذارند، که تنها نتایج مثبت بیشتری را ارتقا می‌دهد. هرچه بتوانیم داده‌های بی‌درنگ بیشتری را در خانه‌های مردم جمع‌آوری کنیم، مراقبت مجازی شخصی‌شده‌تر و مبتنی بر داده‌ها می‌توانیم ارائه کنیم.با این حال، برای راه اندازی واقعی پذیرش در این بخش، هزینه های این دستگاه ها باید کاهش یابد. با کاهش هزینه‌ها، برنامه‌های بهداشتی می‌توانند راحت‌تر ROI بازده سرمایه‌گذاری را برای استفاده از این دستگاه‌ها پیدا کنند.

 

منبع: healthcareitnews

 

همچنین بخوانید:

چگونه به صورت آنلاین به پزشک مراجعه کنیم؟

متاورس در اتاق عمل به سرعت در حال تغییر پزشکی است

نگرانی های سلامت که بر فراز متاورس معلق است

بالا