بازسازی بخش سلامت و درمان

به گزارش economictimes، هوش مصنوعی با برقراری ارتباطات جدید میان کدهای ژنتیکی و انجام عمل‌های جراحی به کمک ربات‌ها، بخش سلامت و درمان را به نوعی بازسازی می‌کند و شکل دیگری به آن می‌دهد. از بزرگ‌ترین مزیت‌های هوش مصنوعی می‌توان به این موارد اشاره کرد که قادر به پیش‌بینی، درک، یادگیری و عمل است. در این میان، دولت امارات متحده عربی از قابلیت فناوری هوش مصنوعی استفاده کرده و درحال حاضر هم مشغول آزمایش ابداعات مختلف این عرصه است. اتاقک‌های آنالیز و کنترل سلامت که درحال حاضر درحال تست هستند، به افراد در کنترل سلامت و تشخیص علائم اولیه بیماری کمک می‌کند.

هوش مصنوعی در بخش بهداشت و درمان می‌تواند در تصمیم‌گیری‌ها کمک کند، موارد تشخیص بیماری را افزایش دهد، در یکپارچه‌سازی داده‌ها کمک کند و با حمایت از عملکردهای پزشکی باتوجه به داده‌ها، بحث مراقبت از بیمار را ارتقا داده و بهره‌وری اداری را بهبود بخشد.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر فاطمه نعمت اللهی  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

  یک دکتر برای هر نفر

جدا از هوش مصنوعی و پرینت سه‌بعدی، پزشکی از راه‌دور به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین مدل‌های درمان درحال گسترش است. به‌طور جدی راه‌اندازی سرویس منحصربه‌فرد پزشکی از راه‌دور که امکان دسترسی فوری بیماران را به مشاوران متخصص فراهم می‌کند، بسیار مهم است. درواقع در پزشکی از راه‌دور به‌عنوان نوعی پلتفرم جدید برای تولید یک حالت جدید درآمدی عمل می‌کند و می‌تواند باعث افزایش اشتغال شود. درست زمانی که محدودیت‌های زمانی و جابه‌جایی‌ها مانع از مراجعه مستقیم به پزشک و معاینه حضوری می‌شود، پزشکی از راه‌دور به‌عنوان یک مزیت بزرگ می‌تواند در اختیار بشر قرار گیرد.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر سیروس مومن زاده  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

  سنجش هوش مصنوعی در بهداشت و درمان

اگر بخواهیم از نفوذ هوش مصنوعی در بهداشت و درمان بگوییم، هنوز اول راه هستیم و این فناوری با قابلیت‌هایی که دارد، هنوز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. یکی از مراحلی که هوش مصنوعی می‌تواند موثر باشد، وظایف اجرایی است که زمان زیادی را از پزشکان و پرستاران می‌گیرد. این فناوری در حوزه تخصص‌هایی چون رادیولوژی، آسیب‌شناسی و چشم‌پزشکی قابل استفاده است و می‌تواند بهینه‌سازی بهداشت و درمان را به‌دنبال داشته باشد. علاوه‌بر این، انتظار می‌رود راه‌حل‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی می‌تواند روند درمان و مراقبت را از بیمارستان به مراقبت‌های خانگی تغییر دهد؛ به‌عبارتی، کنترل از راه دور، سیستم‌های هشدار مبتنی‌بر هوش مصنوعی یا دستیاران مجازی ازجمله قابلیت‌های هوش مصنوعی است که باعث می‌شود بیماران در هر زمانی از مراقبت‌های از راه دور برخوردار شوند. با این قابلیت، تخصص‌های بیشتری شامل آنکولوژی، کاردیولوژی و نورولوژی هم می‌توانند از مزیت‌های هوش مصنوعی بهره‌مند شده و از راه دور به کنترل و درمان بیماران خود بپردازند. در مقیاس هوش مصنوعی، می‌توان از ترکیبی از پیشرفت‌های فناورانه مانند یادگیری عمیق استفاده کرد. در مرحله بعد، از هوش مصنوعی می‌توان در بررسی‌های بالینی وابسته به مدارک آزمایش‌های بالینی استفاده کرد.

 

همچنین بخوانید:

مروری بر مزایای پرونده الکترونیک و خدمات تله ویزیت

نقش ارتباط موثر در ویزیت از راه دور معلولین

کاربرد هوش مصنوعی در پزشکی و سرعت بخشیدن به توسعه داروها

بالا