پایه و اساس محافظت از داده ها

علاوه بر آگاهی و پیروی از مقررات مراقبت از بهداشت و درمان ، از تکنیک های دیگری نیز برای محافظت از داده های حساس استفاده می شود. پوشش داده ها یکی از رویکردهای مهم محافظت از داده های کلیدی است که این هدف را انجام می دهد. پوشش داده ها روشی است که اطلاعات حساس موجود را با داده هایی جایگزین می کند که به نظر واقعی می رسد ، اما برای کسی که ممکن است آن را به طور غیرقانونی به دست آورد ، فایده ای ندارد. داده ها در هر محیط غیر تولیدی آسیب پذیرترین هستند زیرا از امنیت مشابه خود در هنگام تولید در محیط تولید برخوردار نیستند. به این ترتیب ، داده ها برای هک شدن یا سرقت داده ها باز هستند. در عین حال ، از داده های معتبر می توان در فرآیندهای مختلف تجاری و بدون تغییر در برنامه های پشتیبانی یا امکانات ذخیره داده استفاده کرد.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر فاطمه نعمت اللهی  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

چندین قاعده اساسی در استفاده از رویکرد نقاب داده وجود دارد. اول و مهمتر از همه ، این روند باید غیرقابل برگشت باشد. پس از پوشاندن داده ها ، نمی توان مقدار اصلی آن را شناسایی کرد. در عین حال ، فرایند باید یکپارچگی داده ها را حفظ کند تا هیچگونه فرایند اساسی پزشکی شکسته نشود. داده هایی که می توانند برای بازآفرینی داده های حساس استفاده شوند ، باید نقاب شوند. هدف از روند نقاب زدن ، غیرممکن ساختن داده ها و شناسایی شخص یا موجودیت غیرممکن است. یک فرآیند پوشش خوب ، همه این عناصر داده را شناسایی و ماسک می کند و باید الگوی داده منبع را نشان دهد تا بتواند در هر فعالیت غیر تولیدی مانند توسعه و آزمایش مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این ، روند نقاب کردن باید تکرار شود فرآیند پوشش داده ها باید بطور معمول انجام شود تا محیط های غیر تولیدی به محض ایجاد داده های تولید شده و قبل از هرگونه استفاده توسط برنامه های خود در محیط های خاص ، نقاب شوند.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر سیروس مومن زاده  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

داده های نقاب شده همچنین یک روش مؤثر برای محافظت از حریم خصوصی و حمایت از ابتکارات پیروی از انطباق است ، در حالی که ، در همان زمان ، تهیه داده های معنی دار برای تجزیه و تحلیل و توسعه است.

به طور کلی ، اطلاعات مراقبت های بهداشتی باید با اجرای رویکردی دارای فایروال یا دیواره ی آتش باشد . فناوری های جدیدی مانند IoT ، ابر و داده های بزرگ را در خود جای دهد و امنیت یکپارچه در سراسر گردش کار بالینی در مجموعه ایجاد شود که می توانند هزاران دستگاه بالقوه را در مقیاس خود قرار دهند و محافظت از نقاط پایانی را برای دستگاه های تلفن همراه ارائه دهند همچنین این رویکردهای قابل انعطاف برای دستیابی به مجموعه های امنیت سایبری ایجاد شود به طوری که پیچیدگی کاهش و بهره وری افزایش یابد .

 

همچنین بخوانید:

درمان و ویزیت از راه دور

هوش مصنوعی دارای چه مزیت ها و معایبی است ؟

چرا پزشکی از راه دور ؟

بالا