نقش اینترنت اشیا در پزشکی و درمان مدرن

اینترنت اشیا در پزشکی و درمان عدادی از فن آوری ها می توانند هزینه های کلی برای پیشگیری یا مدیریت بیماری های مزمن را کاهش دهند. این ها شامل دستگاه هایی هستند که به طور مداوم شاخص های سلامت، دستگاه هایی را که به صورت اتوماتیک درمان اعمال می کنند، یا دستگاه هایی که اطلاعات سلامتی در زمان واقعی را ردیابی می کنند، زمانی که یک بیمار خود را درمان می کند، نظارت می کند. از آنجا که آنها دسترسی به اینترنت با سرعت بالا و تلفن های هوشمند را افزایش داده اند، بسیاری از بیماران شروع به استفاده از برنامه های تلفن همراه برای مدیریت نیازهای بهداشتی مختلف کرده اند. این دستگاه ها و برنامه های تلفن همراه در حال حاضر به طور فزاینده ای استفاده می شود و به وسیله اینترنت پزشکی چیزهای کوچک (mIoT) تلفیقی از فناوری تله مدیسین و سلامت از راه دور است. این مقاله بررسی داده های مؤثر و بزرگ در زمینه های مراقبت های بهداشتی است.

mIoT یک قطعه حیاتی از تحول دیجیتال مراقبت های بهداشتی است، زیرا این امر باعث می شود که مدل های تجاری جدید ظهور کنند و تغییرات در فرایندهای کاری، بهبود بهره وری، انعطاف پذیری هزینه ها و تجارب مشتری افزایش یابد.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر فاطمه نعمت اللهی  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

امروزه Wearables و برنامه های تلفن همراه از آمادگی جسمانی، آموزش بهداشت، ردیابی علامت، و مدیریت هماهنگ بیماری و هماهنگی مراقبت حمایت می کنند. همه آن تجزیه و تحلیل های پلت فرم می تواند ربط تفسیر داده ها را افزایش دهد، کاهش میزان زمان که کاربران نهایی صرف می کند با یکدیگر داده های خروجی. بینش های به دست آمده از تجزیه و تحلیل داده ها بزرگ، اختلال دیجیتال در جهان مراقبت های بهداشتی، فرآیندهای کسب و کار و تصمیم گیری در زمان واقعی را به خطر می اندازد.

یک دسته جدید از “مربیان بهداشت شخصی پیشگیرانه” (مشاوران بهداشت دیجیتال) ظهور خواهند کرد. این کارگران مهارت و توانایی تفسیر و درک سلامت و رفاه را دارند. آنها به مشتریان خود از بیماری مزمن و رژیم غذایی کمک می کنند، عملکرد شناختی را بهبود می بخشد، بهبود سلامت روانی را به دست می آورند و به طور کلی شیوه زندگی بهبود می یابند. به عنوان جمعیت جهانی جمعیت، چنین نقش ها به طور فزاینده ای مهم خواهد شد.

یکی از چالش های عمده در اجرای IoT با ارتباطات ارتباط دارد؛ اگر چه بسیاری از دستگاه ها اکنون برای جمع آوری داده ها حسگر دارند، اغلب با زبان خودشان با سرور سروکار دارند. تولید کنندگان هر کدام دارای پروتکل های اختصاصی خود هستند که به معنی سنسور توسط سازندگان مختلف نمی تواند لزوما با یکدیگر صحبت کند. این محیط نرم افزاری تقسیم شده، همراه با نگرانی های مربوط به حفظ حریم خصوصی و گرایش بوروکراتیک به جمع آوری تمام اطلاعات جمع آوری شده، اغلب اطلاعات ارزشمند در جزایر داده ها را خراب می کند و تمام ایده ی IOT را تضعیف می کند.

در سامانه تله ویزیت، بصورت آنلاین توسط  دکتر سیروس مومن زاده  ویزیت شوید. جهت تله ویزیت روی لینک زیر کلیک کنید.

دقیقترین طبیب، همانطور که گفته شد، اصطلاحی است که در سالهای اخیر شایع است. آن را با ژنومیک آغاز می کند و از بقیه سیستم عامل های omics می گذرد و داده های multiscale را برای تجزیه و تحلیل و تفسیر فراهم می کند. در سال ۲۰۱۵، اینتل و دانشگاه بهداشت و علوم اورگان، یک پروژه مشترک، Cloud Collaborative Cancer را راه اندازی کردند: یک پلت فرم تجزیه و تحلیل با کارایی بالا و جمع آوری و ایمن ذخیره اطلاعات پزشکی خصوصی است که می تواند برای تحقیقات سرطان استفاده شود. اگرچه این پلتفرم با سرطان آغاز شد، اینتل قصد دارد شبکه ابری فدرال را به سایر نهادها، از جمله افرادی که در زمینه درمان بیماری هایی مانند پارکینسون کار می کنند، باز کند.

 

IoT  آینده داروسازی؟

شرکت های داروسازی مدت ها پیش متوجه شده اند که فروش داروهای سنتی تنها رشد تولید و حتی حفظ رقابت را نخواهد داشت. این تغییر اساسی که به معنای “فراتر از قرص” شناخته می شود، معمولا از یک یا دو واقعیت حاصل می شود: (۱) داروها تنها به اندازه کافی برای دستیابی به نتایج بالینی مطلوب برای بیماران نیستند و (۲) به عنوان خط لوله های دارویی خشک می شوند کسب و کار “قرص” می تواند منابع جدید باارزش درآمد باشد. این علاقه رو به رشد روش های استفاده از فن آوری های جدید و فرآیندهای کسب و کار را برای توسعه و مراقبت از بیماران ایجاد کرده است، که منجر به Pharma IoT می شود.

مفهوم Pharma IoT شامل دیجیتالی کردن محصولات پزشکی و فرآیندهای مراقبت های مرتبط با استفاده از وسایل پزشکی هوشمند متصل و خدمات فناوری اطلاعات (وب، تلفن همراه، برنامه ها و غیره) در طول توسعه دارو، آزمایشات بالینی و مراقبت از بیماران است. نتایج داروهای Pharma IOT در آزمایشات پیشرفته و بالینی می تواند ترکیبی از فن آوری های پیشرفته و خدمات را برای ایجاد انواع جدیدی از امکانات درمان بیماری (از جمله درمان ۲٫۰) استفاده کند.

در مراقبت از بیمار، Pharma IoT بیماران و متخصصان مراقبت های بهداشتی را قادر می سازد تا از داروها با سخت افزار پیشرفته سنسور و خدمات مراقبت شخصی و فرآیندهای حرفه ای (محصول ۲٫۰) استفاده کنند. نمونه های خوبی از راه حل های Pharma IoT، پوشه های حسگر متصل شده برای بیماری پارکینسون و بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس هستند که مدیریت دارو، بهبود نتایج بیمار و کیفیت زندگی را ارائه می دهند.

علاوه بر این، محصولات دستگاه های موجود پزشکی مانند انالیزرها و قلم های انسولین را می توان به فن آوری سنسور و اتصال برای جمع آوری داده ها برای تجزیه و تحلیل مراقبت های بیشتر و حتی شخصی سازی درمان اضافه کرد. همه این ها به طور قابل ملاحظه ای فرآیندهای شخصی و مراقبت های شخصی را بهبود می بخشد، زیرا داده های مراقبت از بیماران منابع جدیدی از نوآوری و رقابت را فراهم می کنند.

این تحول همچنین شامل برخی از چالش ها است: در عین حال، شرکت های دارویی باید به حفاظت از داده های اتحادیه اروپا (EU) و قوانین حفظ حریم خصوصی توجه داشته باشند که بیماران می توانند اطلاعات مراقبت های خود را کنترل کنند. برای مثال، بیماران مجاز به انتقال داده های مراقبت و سلامت خود در میان ارائه دهندگان خدمات مختلف می شوند، که منجر به ظهور نوع جدیدی از پلت فرم های خدماتی و مدل های کسب و کار می شود، مانند کارگزاران داده.

 

دستگاه ها و برنامه های تلفن همراه برای بهداشت و درمان

ما به عصر اطلاعات می رویم، جایی که دانش و داده ها کلیدی هستند. ما همچنین وارد سن مشتری می شویم که در آن بیش از هر زمان مشتری تصمیم می گیرد آنچه را که می خواهید تعیین کند. myTomorrows یک نمونه از تغییر شکل مدل های کسب و کار است، در این مورد، به طور مستقیم اتصال مشتریان و داروها .

در این عصر جدید، دستگاه ها و برنامه ها برای ایجاد یک “سلامت سلامت” مورد استفاده قرار می گیرند. مثلا:

Myo، در اصل یک کنترل حرکت برای بازی ها، در حال حاضر در ارتوپدی برای بیمارانی که نیاز به ورزش پس از شکست دارند استفاده می شود. با کمک Myo بیماران می توانند پیشرفت خود را کنترل کنند و پزشکان می توانند زاویه حرکت را اندازه گیری کنند.

Zio Patch میزان ضربان قلب و الکتروکاردیوگرام (ECG) را اندازه گیری می کند و اداره مواد غذایی و دارویی ایالات متحده را تأیید می کند.

در کل این آشفتگی کجا است؟ جالب توجه است، نشانه هایی وجود دارد که فارما از رویکرد طب سنتی متمرکز شده است.

گلاکسو اخیرا اعلام کرد که سرمایه گذاری در داروهای الکتروکواژه ای، داروهای بیوالکتریک است که توسط میکروی تحریک اعصاب کار می کنند.

جی جی با همکاری گوگل برای توسعه جراحی روبوتیک همکاری داشته است. علاوه بر این، آنها با فیلیپس در دستگاه های پوشیدنی مثل نظارت بر فشار خون همکاری می کنند.

Novartis در حال کار با گوگل (دوباره) در فن آوری های حسگر مانند لنز هوشمند و دستگاه پوشیدنی برای اندازه گیری سطح قند خون است.

سنسورها می توانند اطلاعات زیادی را برای پشتیبانی از پیشرفت دارو فراهم کنند، اما برای بیماران مناسب برای کارآزمایی های بالینی مناسب، مهم است. سنسورهای بدن، هنگامی که ابزارهایی که عمدتا توسط ورزشکاران و دونده ها مورد استفاده قرار می گیرند، در حال حاضر به سرعت وارد بازار عمومی می شوند و مصرف کنندگان و داروخانه ها به زودی اطلاعات زیادی از جمله پالس، فشار خون، ECG و میزان تنفس دسترسی خواهند داشت. داده های پیشرفته مانند التهاب، الگوهای خواب، و غیره نیز شامل میشوند

تعدادی از برنامه های تلفن همراه که از مدیریت دستگاه پشتیبانی می کنند، از جمله MyDario و SleepBot در میان دیگران ظاهر شده اند. موسسه پزشکی هکینگ به تازگی RANKED HEALTH را برنامه ای برای ارزیابی و ارزیابی برنامه های کاربردی متمرکز بر سلامت و دستگاه های متصل شده را به طور مرتب اعلام کرد.

نسل جدیدی از “مربیان بهداشت”، مشاوران مراقبت از سلامت دیجیتال و یا مشاوران بهداشت دیجیتال می توانند برای ارائه توصیه های مفید برای این توصیه ها مفید باشند .آنها نیاز به آسان سازی برای استفاده، افراد مبتنی بر مصرف دارند که می توانند به ذخیره اطلاعات جمع آوری شده و موتورهای تحلیلی AI متصل شوند. همچنین می توانند مصرف کنندگان / بیماران را افزایش دهند و بار تقاضای پزشکان را کاهش دهند. اما آیا پزشکان جایگزین خواهند شد؟ البته که نه

بنابراین چه چیزی در راه مشاوران بهداشت دیجیتال است؟ سیاست (چگونه ما برای مراقبت های بهداشتی پرداخت می کنیم) نیاز به تشویق مراقبت از خود و تسهیل رفتارهای سالم است، نه تشویق بازدیدکنندگان پزشکی غیررسمی. و به طور همزمان، داده های بهداشتی باید به منظور توانمند سازی AI و ایجاد ظهور برنامه های جدید و فن آوری های مرتبط، مجددا سازماندهی شوند. در حالی که قبل از رسیدن به آنجا، می توانیم مسیری را به نسل جدیدی از تکنولوژی مراقبت های بهداشتی برسیم.

MIoT خدمات مجدد خدمات بهداشتی را تعدیل می کند، زیرا مردم از IoT برای مدیریت نیازهای بهداشتی خود استفاده می کنند. به عنوان مثال، مردم می توانند دستگاه های IoT را برای یادآوری آنها در مورد قرار ملاقات، تغییر فشار خون، سوختن کالری و خیلی بیشتر استفاده کنند. یکی از بهترین بخش های IoTs در صنعت مراقبت های بهداشتی سیستم مراقبت از راه دور است، که در آن بیماران می توانند از هر نقطه نظارت و بررسی شوند. خدمات مکان یابی در زمان واقعی یکی دیگر از پیشنهادات IoT است. با استفاده از این سرویس، پزشکان می توانند مکان های دستگاه را به راحتی پیگیری کنند، که به طور مستقیم زمان اضافی صرف شده را کاهش می دهد. استفاده از گوشی های هوشمند به سرعت در حال افزایش است و مردم از برنامه های تلفن همراه برای تقریبا همه چیز استفاده کرده اند. هنگامی که به صنعت مراقبت های بهداشتی می آید، برنامه های تلفن همراه می توانند ارتباطات بین بیماران و پزشکان را برای یک اتصال امن بهبود بخشند.

وظیفه اصلی مشاوران بهداشت دیجیتال و پزشکان در صورت تغییر سازمان به زیرساخت های IoT فعال خواهد بود. آموزش مناسب و بازخورد لازم برای استقرار بهتر است. روش سنتی ضبط جزئیات بیمار، یعنی یک پد کاغذی که روی بستر بیمار قرار دارد، دیگر کار نخواهد کرد، زیرا این پرونده ها فقط برای تعداد محدودی قابل دسترسی هستند و می توانند از دست رفته یا تقلید شوند. این یک برنامه کاربردی است که در آن تکنولوژی تلفن همراه / تبلت در محل کار ممکن است کار کند، زیرا آنها مدیریت رکورد بدون رعب و وحشت در برنامه های موجود در دستگاه را ارائه می دهند. هنگامی که اطلاعات الکترونیکی ثبت می شود، هنگامی که اطلاعات مربوط به امنیت و حفظ حریم خصوصی برآورده می شود، داده های اطلاعات سلامتی تنها در یک لحظه در دسترس خواهد بود.

 

منبع: iotmap

 

همچنین بخوانید:

علاقه پزشکان به تله مدیسین در حال فزایش است

چرا مراقبت سلامتی از راه دور، برای تحول در مراقبت های بهداشتی بسیار مهم است؟

چگونه اینترنت اشیا درحال تغییر دستگاه های فنی پزشکی است؟

بالا